امروز : چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 29
۱۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124383
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۰
تعداد بازدید: 24
«یوسف افراش» معاون ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان دارالقرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به

«یوسف افراش» معاون ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان دارالقرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به امضای تفاهم‌نامه‌ای با هدف توسعه فعالیت‌های قرآنی شهری و روستایی، اظهار داشت: تفاهم‌نامه مشترک قرآنی با حضور قائم مقام و معاون وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و رئیس سازمان دارالقرآن الکریم به امضا رسید.

تعهدات سازمان دارالقرآن در تفاهم‌نامه چهارجانبه قرآنی

وی با بیان اینکه مدت زمان این تفاهم‌نامه دو ساله است، خاطر نشان کرد: بر اساس مصوبات این تفاهم‌نامه مدت زمان اجرای آن در صورت توافق طرفین امضاکننده قابل تمدید است.

افراش با اشاره به مفاد تفاهم‌نامه مشترک چهارجانبه اظهار داشت: توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی در سطح روستاها، مناطق و محلات مختلف شهری در سراسر کشور، آموزش روش و سبک زندگی قرآنی، توسعه خانه‌های قرآنی روستایی، آموزش کارکنان دهیاری‌ها و شهرداری‌های سراسر کشور، ایجاد خانه‌های قرآنی در مناطق ویژه شهرداری از جمله مفاد و اهداف انعقاد این تفاهم‌نامه است.

معاون ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان دارالقرآن درباره تعهدات این سازمان در این تفاهم‌نامه، گفت: اولویت‌دهی و ایجاد سهولت در صدور مجوز تاسیس و توسعه خانه‌های قرآنی روستایی و شهری، آموزش کارکنان دهیاری‌ها و شهرداری‌ها، ایجاد مراکز قرآنی در مناطق ویژه اجتماعی، هدایت و نظارت و ساماندهی خانه‌های قرآن، پشتیبانی نرم‌افزاری و برنامه‌ای از خانه‌های قرآن از جمله تعهدات سازمان دارالقرآن است.

افراش با بیان اینکه مسئولان دولت در وزارت کشور از طرح‌های قرآنی استقبال کرده‌اند، افزود: ارائه گزارش عملکرد فعالیت‌های قرآنی در روستاها و شهرها از سوی سازمان دارالقرآن موجب تسریع در امضای این تفاهم‌نامه شده است.

تأسیس بیش از 3 هزار خانه قرآن روستایی در دولت نهم

وی با اشاره به سابقه امضای تفاهم‌نامه‌های قرآنی سازمان دارالقرآن با سازمان‌ها و نهادهای مختلف در گذشته، تصریح کرد: تفاهم‌نامه‌های قرآنی با وزارت کشور در دولت‌های نهم و دهم نیز امضا شده بود که در پی امضای تفاهم‌نامه با دولت نهم با وجود برخی مشکلات بالغ بر 3 هزار و 100 خانه قرآن روستایی در سراسر کشور ایجاد شد.

افراش ادامه داد: با انعقاد تفاهم‌نامه تأسیس خانه‌های قرآن شهری در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص توجه به موفقیت سبک و سیاق آموزش مکتب خانه‌ای در محلات مختلف، در چهار سال گذشته تا کنون نیز بیش از یک هزار و 200 خانه قرآن شهری در سراسر کشور ایجاد شده است.

انتهای پیام/م.خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها