امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۰۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12439
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۲۷
تعداد بازدید: 92
غلامحسین اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که «توقع شما از رئیس‌جمهور آینده ...

غلامحسین اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که «توقع شما از رئیس‌جمهور آینده چیست؟» گفت: رئیس‌جمهور آینده باید اقدامات لازم را در جهت اجرای عدالت در بخش‌های مختلف جامعه انجام دهد و خود مجری عدالت باشد.

وی توزیع عادلانه امکانات فرهنگی و اقتصادی میان شهروندان را یکی دیگر از وظایف رئیس‌جمهور آتی کشور دانست و افزود: توزیع عادلانه امکانات زمینه ارتکاب جرم و جنایت در کشور را محدود می‌کند که نتیجه نهایی آن کاهش ورودی افراد به زندان‌هاست،‌ به همین جهت رئیس‌جمهور آینده باید بداند کاهش یا افزایش جمعیت ورودی به زندان‌ها بیانگر موفقیت یا عدم موفقیت وی در عرصه عدالت اجتماعی است.

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور خواستار توجه ویژه دولت آینده به زندانیان شد و تصریح کرد: من تقاضا دارم که اگر جمعی از شهروندان به هر دلیل و تحت هر شرایطی مرتکب جرم شدند و به زندان آمدند،‌ رئیس‌جمهور آنها را در زمره شهروندان خود به حساب آورد.

اسماعیلی تأکید کرد: دولت آینده باید از امکاناتی که به شهروندان در عرصه‌های مختلف اختصاص می‌دهد سهم متناسبی را هم به جامعه کیفری و افرادی که در زندان به سر می‌برند، اختصاص دهد.

وی خواستار توجه رئیس‌جمهور آینده به خانواده زندانیان شد و اذعان داشت: در صورتی که به خانواده زندانیان توجهی نشود و آنها تحت پوشش نهادهای حمایتی تابع دستگاه قضایی قرار نگیرند، بدون شک شاهد مجرم پروری در جمع خانواده زندانیان خواهیم بود.

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور با اشاره به امنیت داخلی کشور و تلاش زندانبان‌ها در این عرصه گفت: سازمان زندان‌ها و زندان‌بان‌ها سنگربان امنیت داخلی کشور به شمار می‌روند و باید توجه داشت که بخش زیادی از امنیت شهروندان مدیون تلاش زندان‌بان‌هایی است که به نگهداری مجرمین در زندان‌ها مشغول هستند.

وی زندان‌بانی را یکی از مشاغل سخت در کشور دانست و خاطرنشان کرد: توجه رئیس‌جمهور به زندان‌بان‌ها و همچنین تخصیص اعتبارات مناسب جهت رفع مشکلات زندان‌ها و ارائه خدمات مناسب یکی دیگر از خواسته‌های من از رئیس‌جمهور آینده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار