امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۲۱:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124412
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۳
تعداد بازدید: 123
فیاض محمدباقری دبیر سیاسی دفتر تحکیم وحدت در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اظهار داشت: چیزی که اکثر اوقات وزارت ...

فیاض محمدباقری دبیر سیاسی دفتر تحکیم وحدت در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اظهار داشت: چیزی که اکثر اوقات وزارت علوم و زیر مجموعه آن را دچار چالش کرده است، معرفی وزرای ضعیف از لحاظ مدیریتی است. وزرایی که نه تنها در راستای علم قدم قابل ملاحظه‌ای بر نمی‌دارند، بلکه با سیاسی کردن فضای دانشگاه مانع رشد علمی آن می‌شوند.

وی افزود: وزرایی که به دلیل ضعف مدیریتی بازیچه صحنه گردانانی هستند که هدفشان استفاده از جریان پویای دانشجویی در راستای امیالشان است، مورد نیاز دانشگاهیان نیست.

این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: کشورهای توسعه یافته امروز با مدیریتی که بر اساتید دانشجویان و محققان داشته‌اند، توانسته‌اند به اقتصاد دانش بنیان دست یابند. جایگاه غیرقابل انکار علم در تولید ثروت سوال همیشگی علم بهتر است یا ثروت را تحت‌الشعاع قرار داده است.

محمدباقری تصریح کرد: بنابراین امروزه علم همان ثروت است. براین اساس وزیر علوم باید کسی باشد که با مدیریت مناسب و چیدمان صحیح عناصر علمی دست‌یابی به اقتصاد دانش بنیان را تسهیل کند.

دبیر سیاسی دفتر تحکیم وحدت با بیان اینکه وزارت علوم نقش ستادی دارد، گفت: وزیر علوم بعدی باید برای تغییر قوانین ارتقای اساتید یا بسندگی دانشجویان دکتری در راستای نیل به اقتصاد دانش بنیان اقدام عملی مناسب انجام دهد. همان طور که بارها نیز گفته شده است، دانشگاه ما در خدمت مردم نیست.

این فعال دانشجویی بخشی از کارکرد وزارت علوم را به خط کردن دانشگاه برای خدمت به مردم عنوان کرد و گفت: علم نافع علمی است که به محصول تبدیل شود و ظهورش در معیشت و اقتصاد مردم تجلی کند، بنابراین اینکه حتما وزیر علوم دکتری داشته باشد یا اینکه مثلا درجه استاد تمام داشته باشد آن قدرها مهم نیست.

محمد باقری در پایان تصریح کرد: اگر گزینه‌ای برای وزارت علوم همه شرایط را داشت که چه بهتر، ولی در شرایطی که دولت لجاجت را در پیش گرفته است به نظر می‌آید اعتماد به فردی که از درجه مدیریتی بالا برخوردار باشد، ولو اینکه دکتری هم نداشته باشد، خالی از لطف نخواهد بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها