امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۰۹:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124413
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۳
تعداد بازدید: 9
محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌با اشاره به انتخابات اخیر ...

محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌با اشاره به انتخابات اخیر کنگره آمریکا و پیروزی جمهوری‌خواهان در آن، گفت: در سیاست‌های راهبردی آمریکا با تغییرات کنگره و دولت تفاوت راهبردی صورت نمی‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه دو حزب عمده آمریکا صرفاً در برخی شیوه‌های عمل با هم تفاوت دارند، افزود: ما در طول عمر نظام جمهوری اسلامی حاکمیت هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه را بر دولت و کنگره دیده‌ایم و هر دو تهدیدات خود را علیه ما داشته‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:‌ تا پایان زمان تعیین شده برای مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 همین کنگره فعلی مسئولیت را بر عهده خواهد داشت، بنابراین موضع کنگره در نتیجه انتخابات در مذاکرات مسقط تغییر نخواهد کرد.

وی با یادآوری این نکته که مواضع همین کنگره فعلی با اکثریت دموکرات‌ها نیز در برابر حقوق هسته‌ای ایران معتدل نبوده است، اظهار داشت: سیاست‌های داخلی و خارجی آمریکا در میان نخبگان دو حزب به هم گره خورده است و تغییرات خاصی در نتیجه جابه‌جایی قدرت در آمریکا صورت نخواهد گرفت.

جوکار اظهارات اخیر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مبنی بر طرح مسئله حقوق بشر در مذاکرات مسقط را مورد اشاره قرار داد و گفت: ما به خاطر همین مسئله است که بارها اعلام کرده‌ایم آمریکایی‌ها قابل اعتماد نیستند.

وی ادامه داد:‌ آنها برای اینکه ایران را ترغیب به تداوم مذاکرات کنند آن را منحصر به بحث هسته‌ای عنوان می‌کنند اما زمانی که ایران به پای میز مذاکرات می‌آید و صحبت لغو تحریم‌ها مطرح می‌شود مسئله حقوق بشر و تروریسم را مطرح می‌کنند که هیچ ارتباطی با بحث هسته‌ای ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:‌ طرف غربی از آن جا که نمی‌خواهد تعهدات خود را در برابر ایران اجرا کند و عدم توافق را به گردن ایران بیندازد موضوع حقوق بشر و توان موشکی ایران را در خلال مذاکرات هسته‌ای پیش می‌کشد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها