امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۰۹:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12442
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۲۷
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین هژبری معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در دستورالعمل ارسالی به ادارات کل آموزش و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین هژبری معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در دستورالعمل ارسالی به ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور، محور اصلی مدیریت اوقات فراغت دانش‌آموزان در تابستان 92 را مهارت‌آموزی با هدف زمینه‌سازی برای کارآفرینی و اشتغال عنوان کرد.

در این دستورالعمل، اهداف، سیاست‌ها، فرصت‌ها و تهدیدهای اوقات فراغت دانش‌آموزی، نقش دستگاه‌های درون و برون سازمانی، نقش خانواده در غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان و نقش اصناف در غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزی به تفصیل بیان شده است.

در این دستورالعمل همچنین برنامه‌های پیشنهادی معرفتی، هویتی، بصیرتی، مهارت‌های فرهنگی، هنری و علمی، مهارت‌های خدماتی، مهارت‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی ارائه شده است.

در دستورالعمل معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، پرداختن به مقوله غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان به ویژه دانش‌آموزان به دلیل وسعت کار و حجم فعالیت‌ها از تنوع و اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و تأکید شده است که برنامه‌ریزی منسجم، جامع و هدفمند توسط دست‌اندرکاران نظام تعلیم و تربیت به عنوان بهترین، بارورترین، غنی‌ترین و خلاق‌ترین موقعیت برای افراد می‌تواند نوآوری و تفکر سیال و فعال را به نمایش بگذارد.

برنامه‌های اوقات فراغت به تناسب علایق، توانمندی و نیازهای دانش‌آموزان از تنوع و گستردگی خاصی برخوردارند تا هر کدام از مخاطبان با در نظر گرفتن علایق و خواست‌های خود و از روی اختیار برنامه مورد نظر را انتخاب کنند و به فعالیت بپردازند.

به گزارش فارس، تحقیقات انجام شده در زمینه ویژگی‌های افراد خلاق نشان می‌دهد که آنان علاوه بر اینکه از هوشی سرشار، صداقت، صراحت و انعطاف پذیری برخوردار هستند، از اوقات فراغت خود حداکثر بهره را گرفته، با آزاد اندیشی و تفکر واگرا مسائل مختلف را بررسی می‌کنند و به راه‌حل‌های نو دست می‌یابند.

در پایان این دستورالعمل، هژبری بر نقش خانواده‌ها در هدایت فرزندان به مراکز تابستانی و معرفی مشاغل محلی و منطقه‌ای تأکید کرده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها