امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۳:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124420
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۳
تعداد بازدید: 11
صادق نصراللهی عضو شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با ...

صادق نصراللهی عضو شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران با 1+5، گفت: آمریکایی‌ها این اعتقاد را دارند که «عدم توافق» بهتر از انجام یک «توافق بد» است؛ ما نیز باید به این ملتزم باشیم که با عدم توافق در این مذاکرات آسمان به زمین نمی‌آید.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه مجلس در کشور ادامه داد: مجلس باید در روند مذاکرات نظارت داشته باشد و هر توافقی در این رابطه قرار باشد انجام شود باید به تصویب مجلس برسد، نمایندگان مجلس نمایندگان مردم هستند و به نمایندگی از ملت باید ناظر بر این موضوع باشند.

نصراللهی با بیان اینکه اخیرا برخی‌ رسانه‌‌های حامی دولت سعی داشتند ذهن مردم را از مذاکرات هسته‌ای دور کنند، تصریح کرد: در این شرایط واقعیتی رخ داد، مذاکرات جدی ما با کشورهای 1+5 بود که متاسفانه خبرهای نگران کننده‌ای نیز از آن شنیده می‌شد. البته جو سازی رسانه‌ای نمی‌تواند تغییری در روند مذاکرات ایجاد کند. مذاکرات باید براساس اصول انقلاب و نظام و با رعایت خط قرمزها پیگیری شود.

وی موضع گیری‌های مختلف پیرامون مسئله اسیدپاشی و همچنین معرفی نیلی احمدآبادی برای وزارت علوم، را از اقداماتی دانست که هدف آن سرگرم کردن اذهان عمومی جامعه با مسائلی که اولویت کمتر دارند، است. یعنی دولت اولویت اصلی مردم را به اولویت چندم تبدیل کرده است.

عضو شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل خاطرنشان کرد: امروز اولویت اصلی مردم و مسئولان باید مذاکرات هسته‌ای و اطلاع از روند و چگونگی انجام آن باشد.

نصراللهی ادامه داد: صحبت‌های مختلف از سوی طرف‌های مختلف مذاکره کننده شنیده می‌شود؛ برای مثال سرگی لاوروف می‌گوید تا 98 درصد به توافق رسیده‌ایم یا مسئولان آمریکایی از جمله شرمن و جان کری می‌گویند توافقات به جای خوبی رسیده و بر روی همه بندها توافق وجود دارد. اینها نشان دهنده این است که مسئله مهمی درباره توافقات صورت گرفته و ما از آن بی خبریم.

وی گفت: تجربه 3 آذر 92 برای ما تجربه خوبی نبود که یک توافق بد صورت گرفت؛ در آن روز رئیس جمهور در صدا و سیما مدعی شد که سد تحریم‌ها ترک برداشته و حق غنی سازی به رسمیت شناخته شده‌است اما بعد از انتشار بیانیه اقدام مشترک مشخص شد هیچ یک از این اتفاقات رخ نداده‌است و در همین یک سال هم چندین بار تحریم شدیم.

عضو شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با اشاره به توافق‌نامه اقدام مشترک خاطرنشان کرد: این توافق‌نامه که لقب بد را گرفته است نباید دوباره اتفاق بیافتد. آمریکایی‌ها در سیاست خارجه خود یک اصلی دارند و آن این است که «توافق نکردن بهتر از انجام یک توافق بد است» مسئولین ما نیز باید این اصل را در نظر داشته باشند و پای هر توافقی را امضا نکنند.

این فعال دانشجویی ضمن اشاره به روند مذاکرات هسته‌ای از روز نخست تا امروز، تاکید کرد: ایران تا به حال در رابطه با این مذاکرات صداقت خود را نشان داده است. حال نوبت آمریکا است تا صداقت خودش را نشان دهد.

نصراللهی در پایان گفت: دولتمردان به گوش باشند اگر توافقی حاصل نشود هیچ اتفاق خاصی رخ نداده‌است. جوانان متعهد ایرانی همه مشکلات را می‌توانند حل کنند و فقط کافی است که روحانی و همراهانش به این جوانان اعتماد داشته باشند. از طرفی این را هم باید بدانند که تاریخ در مورد عملکرد آنها قضاوت خواهد کرد و اگر توافق بدی صورت گیرد ملت ایران هرگز آنها را نخواهند بخشید.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها