امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۵:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124430
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۰۸
تعداد بازدید: 130
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز شنبه پس از مراسم افتتاحیه بیستمین نمایشگاه

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز شنبه پس از مراسم افتتاحیه بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در جریان بازدید از غرفه‌ها در جمع خبرنگاران، در مورد تأثیر نتیجه انتخابات کنگره آمریکا در روند مذاکرات هسته‌ای میان ایران و 1+5، گفت: ممکن است نتیجه این انتخابات در نقش‌آفرینی سنای آمریکا تأثیر داشته باشد اما مهم در این زمینه این است که دولت آمریکا چه نقشی در برابر مجلس سنا ایفا می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه آمریکایی‌ها بر مبنای منافع خودشان عمل می‌کنند، حل مسئله هسته‌ای از طریق سیاسی را یک دستاورد مهم برای کشورهای مختلف عنوان کرد و افزود: همانطور که ما در مذاکرات به دنبال منافع خود هستیم آنها هم منافع خود را دنبال می‌کنند.

لاریجانی در ادامه گفت: تغییرات کنگره را در روند مذاکرات هسته‌ای خیلی مؤثر نمی‌بینم چرا که وقتی مسائل در حیطه امنیت و منافع ملی است دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه اشتراک نظر دارند.

رئیس مجلس شورای اسلامی پیش‌بینی کرد: روند مذاکرات ادامه خواهد یافت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: توفیق نداشته‌ام از همه غرفه‌های نمایشگاه مطبوعات بازدید کنم و بخشی از آن را بازدید کردم؛ روی هم رفته این نشاط نمایشگاه حکایت از نشاط رسانه‌ها می‌کند و رسانه‌ها حضور چمشگیری داشتند و غرفه‌ها حکایت از سرزندگی داشت.

لاریجانی با تشکر از جنتی وزیر ارشاد بابت زحماتی که در جهت برگزاری این نمایشگاه کشیده است، گفت: این نمایشگاه باعث می‌شود رسانه‌ها از تجربیات یکدیگر استفاده کرده و نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنند و با ارتباطی با مردم برقرار می‌کنند به سهولت نظرات آنان را می‌شنوند.

وی نتیجه تعامل رسانه‌ها با مردم را بهبود وضعیت آنها برشمرد و با اشاره به اینکه نمایشگاه محل تعامل خوب میان رسانه‌ها و مردم است، یادآور شد: به طور طبیعی وقتی رسانه‌ها در معرض قضاوت مردم قرار می‌گیرند و مردم با رجوع به غرفه‌ها نظرات خود را می‌گویند، این مسئله خود به خود رسانه‌ها را به فکر بر می‌دارد که نواقص کارشان را برطرف کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برگزاری نمایشگاه نشانه تعامل مثبت رسانه‌ها با مردم است علاوه بر آن گفت‌وگوی رسانه‌ای میان رسانه‌ها می‌تواند مفید واقع شود چرا که رسانه‌ها می‌توانند تجربیات خود را به دوسان خود در رسانه دیگر منتقل کنندکه نتیجه انجام این مهم را ارتقای سطح رسانه‌ای کشور است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها