امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۷:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124433
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سناتور مستقل آمریکایی ضمن انتقاد شدید از میزان پایین مشارکت در انتخابات این کشور، خواستار

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سناتور مستقل آمریکایی ضمن انتقاد شدید از میزان پایین مشارکت در انتخابات این کشور، خواستار تعطیل شدن روز انتخابات و اتخاذ سازوکاری برای پر رونق شدن رای‌گیری‌ها شد.
کاهش میزان حضور و شرکت رای‌دهندگان در انتخابات کنگره آمریکا که پایگاه آمریکایی «سالون» درصد آنرا «37 درصد از واجدان شرکت در انتخابات» خوانده، انتقادات رسانه‌های و برخی چهره‌های مستقل از احزاب اصلی دموکرات و جمهوری‌خواه را به دنبال داشته است چرا که درصد حضور در انتخابات میان دوره‌ای سال 2010، 41 درصد بود.
«برنی ساندرس» عضو مستقل مجلس سنای آمریکا در همین ارتباط گفت: «ما نباید از "دموکراسی" که در آن بیش از 60 درصد مردممان رای نداده و 80 درصد از جوانان و آمریکایی‌های با درآمد پایین قادر به رای دادن نیستند، خشنود باشیم. در حالی که باید روی اصلاح مالی کمپین انتخاباتی تمرکز داشته باشیم، تعطیل کردن روز انتخابات اقدام مهم رو به جلویی خواهد بود».
این سناتو آمریکایی با قیاس میزان مشارکت در انتخابات آمریکا با کشوری چون دانمارک با 80 درصد، هم گفت: «میزان کنونی حضور در انتخابات، "یک شرمساری بین‌المللی" برای آمریکا است».
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها