امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۷:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124439
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
فواد ایزدی کارشناس مسائل آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در خصوص میزان مشارکت مردم در انتخابات اخیر ...

فواد ایزدی کارشناس مسائل آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در خصوص میزان مشارکت مردم در انتخابات اخیر میان دوره‌ای کنگره با بیان اینکه میزان مشارکت مردم 36 درصد بود که نشان می‌دهد دو سوم مردم در این انتخابات شرکت نکردند، بی‌اعتمادی مردم نسبت به اوباما و نیز دیکتاتوری 2 حزبی که اجازه حضور جریانات دیگر را نمی‌دهد را از دلایل مشارکت پایین‌ مردم در انتخابات دانست و اظهار داشت: موسسه نظر سنجی «گالوپ» نشان داد که 56 درصد مردم خواهان حضور احزاب دیگر هستند و تمایل چندانی به رای دادن در چارچوب دو جریان دموکرات و جمهوری خواه ندارند.

این کارشناس روابط بین‌الملل افزود: اوباما نیز به دلیل بدقولی‌های خود نتوانست دموکرات‌ها را به میدان آورد و افرادی که از عملکرد دموکرات‌ها ناراضی بودند به جمهوری‌خواهان نیز رای ندادند که همین موضوع باعث عدم حضور آنها در انتخابات به طور کلی شد.

ایزدی انتخابات فعلی را پر هزینه‌ترین انتخابات میان دوره‌ای تاریخ آمریکا خواند و گفت: بیش از 4 میلیارد دلار برای این انتخابات هزینه شده است.

وی با بیان اینکه جریانات جمهوری خواه و دموکرات نماینده‌های قشر ثروتمند و یک درصدی جامعه هستند و نه کل مردم این کشور، یادآور شد: میزان مشارکت پایین مردم به اوباما ضربه زد و کسانی که به صورت سنتی به جمهوری خواهان رای می‌دهند به آنها رای دادند و دموکرات‌ها به دلیل سرخوردگی از سران حزب خود اصلاً رای ندادند.

این کارشناس روابط بین‌الملل گفت: جوانترها به دموکرات‌ها رای می‌دهند و خانم‌ها نیز همینطور که در انتخابات این دوره حضور چندانی نداشتند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها