امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۶:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124464
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمد آقاجانی امروز در مراسم افتتاح مرکز ملی پاسخگویی و رسیدگی به شکایات تعرفه (1690) گفت: طرح تحول نظام سلامت ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمد آقاجانی امروز در مراسم افتتاح مرکز ملی پاسخگویی و رسیدگی به شکایات تعرفه (1690) گفت: طرح تحول نظام سلامت از 6 ماه پیش آغاز شده مرحله اول و دوم آن اجرایی شده است و از ابتدای مهر با اجرای کتاب «ارزش‌های نسبی خدمات سلامت» گام سوم آغاز شد و از 15 آبان مرکز ملی رسیدگی به شکایات مردم در زمینه تعرفه راه‌اندازی شد.

وی ادامه داد: این سامانه با شعار تکریم جامعه پزشکی و تضمین حقوق مردم راه‌اندازی شده است و سه هدف را دنبال می‌کند، کاهش پرداخت هزینه‌های مردم، ایجاد دسترسی به خدمات و ارتقای کیفیت خدمات از جمله این هدف‌ها است.

معاون درمان وزیر بهداشت گفت: برای کاهش پرداخت از جیب مردم در صندوق‌های بیمارستان‌ها پرداخت از 40 به 10 درصد رسید و در روستاها از 6 به 3 درصد کاهش یافت و ارائه خدمات منحصر به بیمارستان‌ها شد تا بیماران به خارج از آن هدایت نشوند.

آقاجانی افزود: از طرفی کتاب «ارزش‌گذاری خدمات» برای ساماندهی پرداخت دستمزدهای پزشکان در دستور کار قرار گرفت که با کمک انجمن‌های پزشکی، سازمان نظام پزشکی، دانشگاه‌های علوم پزشکی و بیمه‌ها این مسیر به دقت طی شد که از اول مهر اجرایی شده است.

وی ادامه داد: ایجاد انضباط مالی در بخش دولتی و خصوصی از دیگر اهداف است به طوری که 1700خدمت جدید تعرفه‌گذاری شد همچنین در بخش پاراکلینیک خصوصی پرداخت از جیب 25 درصد کاهش یافت و با تعرفه‌های نسبتاً واقعی ارتقای کیفی خدمات در بخش دولتی و بهبود وضعیت بیمارستان‌های دولتی دنبال می‌شود.

آقاجانی بر آموزش پزشکی نیز تأکید کرد و گفت: تعرفه‌‌گذاری نامناسب باعث گرایش زیاد به برخی رشته‌ها شده بود در حالی که برخی رشته‌ها مورد استقبال نبودند و در نتیجه توازن دچار اختلال شده و آینده پزشکی تهدید می‌شد.

معاون درمان وزیر بهداشت گفت: انتظار داریم مردم در مراجعه به بیمارستان‌ها و مراکز جراحی محدود خدماتی که می‌‌گیرند را هزینه‌اش را در قالب رسید رسمی در بیمارستان‌ها پرداخت کنند و در مواردی که دچار مشکل می‌شوند به سامانه تلفنی (1690) و سایت 1690.IR مراجعه کنند.

وی افزود: از پزشکان انتظار داریم به حرکت دولت پاسخ دهد و بپذیرند تعرفه فقط در قالب بیمارستان‌ها باید اخذ شود.

آقاجانی گفت: بیمارستان‌ها نیز باید تعرفه‌ها را از طریق سیستم اتوماسیون اجرایی کنند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار