امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۸:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124476
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
سیدرضا رئیس کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ترخیص 6 کودکی از بیمارستان نور افشار خبر داد که 2 هفته ...

سیدرضا رئیس کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ترخیص 6 کودکی از بیمارستان نور افشار خبر داد که 2 هفته گذشته بر اثر انفجار مین در مریوان مجروح شده‌ بودند.

وی گفت: یکی از این کودکان از ناحیه 2 چشم آسیب دیده بود که بینایی یک چشم را از دست داده است اما امیدواریم که با عمل جراحی بینایی چشم دیگر حفظ شود.

معاون درمان و توانبخشی هلال احمر با اشاره به حضور وزیر بهداشت بر بالین این کودکان گفت: وزیر بهداشت شخصاً چشم این کودک را معاینه کرد و شخصاً پیگیر معالجه چشم این کودک است.

وی در مورد کودکی که پایش از مچ قطع شده است نیز گفت: متأسفانه این کودک یک پای خود را از دست داده است اما سعی داریم با ساخت و اهدای پروتز به وی، اندکی او را تسکین دهیم.

رئیس کرمی، ابراز امیدواری کرد تا پروتز اهدایی تا 2 هفته دیگر آماده شود و روند ساخت آن به اتمام برسد.

وی همچنین وضعیت عمومی تمام کودکان در هنگام ترخیص از بیمارستان را مناسب عنوان کرد و گفت: 4 کودک دیگر تنها با ترکش زخمی شده بودند که خوشبختانه توانستیم تمام ترکش‌ها را از بدن آنها خارج کنیم.

معاون درمان و توانبخشی هلال احمر در مورد ادامه درمان این کودکان گفت: تا آنجا که مقدور باشد و امکانات اجازه دهد، مراکز درمانی استانی ما پذیرای این کودکان هستند و اگر نیاز به امکانات بیشتر بود ما در تهران از آنها پذیرایی می‌کنیم.

وی تاکید کرد: تمام هزینه‌های درمان این کودکان رایگان بوده و هلال احمر پیگیر وضعیت آنها خواهد بود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار