امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 17
۰۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124478
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، محمدسعید کریمیان ظهر امروز در جریان بازدید استاندار کردستان از بخش‌های مختلف اداره کل انتقال ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، محمدسعید کریمیان ظهر امروز در جریان بازدید استاندار کردستان از بخش‌های مختلف اداره کل انتقال خون استان در سنندج اظهار کرد: از هر سه نفر در دنیا یک نفر در طول عمرش به فرآورده‌های خونی احتیاج پیدا می‌کند.

وی افزود: علی‌رغم کمبود نیروی انسانی و عدم اعتبارات لازم برای خرید تجهیزات و ارائه خدمات مناسب به هموطنان شاهد عملکرد بسیار خوب کارکنان این نهاد خدمت‌رسان هستیم.

مدیرکل انتقال خون استان کردستان تصریح کرد: فرهنگ غنی و باورهای اعتقادی مردم متدین کردستان موجب شده است علاوه بر تأمین نیازهای استان بتوانیم نیاز دیگر استان‌‌های غرب کشور همچون همدان و خوزستان و کرمانشاه را نیز برطرف کنیم.

کریمیان افزود: در کردستان هر ساله بیش از 30 هزار نفر به مرکز انتقال خون در سنندج و سقز مراجعه می‌‌کنند و هزاران نفر بیش از این تعداد نیز در شهرستان‌های دیگر استان آماده اهدای خون هستند که متأسفانه به دلیل عدم امکانات لازم نمی‌توانیم پاسخگوی بسیاری از قدم‌های بشردوستانه مردم استان در این حوزه باشیم.

وی خاطر نشان کرد: به دلیل نبود یک نیروی پزشک ثابت در شهرستان سقز مرکز انتقال خون ما در این شهرستان از ظرفیت‌های خود به نحو احسن استفاده نمی‌کند و از سال 69 نیز تاکنون تعداد کارکنان انتقال خون استان از 28 نفر بالاتر نرفته است.

کریمیان افزود: با توجه به استانداردهای جهانی باید هر پرسنل در سال 200 تا 250 واحد خونگیری را انجام دهد که این مهم در ایران 400 واحد و در استان کردستان بیش از 800 واحد است.

مدیرکل انتقال خون استان کردستان اظهار داشت: کمبود پرسنل و اعتبارات رسالت‌های انتقال خون کردستان را تهدید می‌کند و اگر برای این مهم چاره‌اندیشی نشود، قادر به انجام بسیاری از رسالت‌هایمان نخواهیم بود.

کریمیان همچنین به نامناسب ‌بودن میزان دریافتی‌های کارکنان این اداره‌کل در مقایسه با سازمان‌های هم‌تراز اشاره کرد و افزود: بسیاری از کارکنان این نهاد خدمت‌رسان با ایثار و از خودگذشتگی فراوان و با کمترین حقوق و مزایا به ایفای خدمت می‌پردازند که امیدواریم این مهم نیز مورد پیگیری قرار گیرد.

وی در پایان افزود: اگر زمینه برای ساخت سردخانه مجهز و ساختمان جدید این اداره کل فراهم شود می‌توانیم خدمات بیشتری را در حوزه‌های جدید ارائه کنیم.
انتهای پیام/79006/صا30/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار