امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12448
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۲۸
تعداد بازدید: 180
شیرین ابوالقاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: هم‌اکنون مدت زمان هشت سال از آغاز اجرای طرح بین‌المللی زاگرس مرکزی می‌گذرد اما به دلیل ...

شیرین ابوالقاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: هم‌اکنون مدت زمان هشت سال از آغاز اجرای طرح بین‌المللی زاگرس مرکزی می‌گذرد اما به دلیل وجود محدودیت‌هایی، اجرای این طرح با موفقیت چندانی همراه نبوده است.

مدیر ملی طرح بین‌المللی زاگرس مرکزی افزود: این طرح در واقع همسوسازی پروژه‌های مدیریت میان دستگاه‌های مختلف است و همین امر در نهایت موجب می‌شود دستگاه‌های مختلف در جهت حفاظت از منابع زیستی و مدیریت منطقه هم‌فکر شوند.

به گفته وی، پیشبرد این امر به آسانی میسر نمی‌شود به طوری‌که می‌توان گفت چنین طرحی تاکنون در هیچ جای دنیا با موفقیت همراه نبوده است.

ابوالقاسمی بیان داشت: در این طرح در تلاش هستیم با فراهم‌سازی مقدمات لازم، امکانات اولیه برای ایجاد یک مکانیزمی که در سطح ملی، استانی و محلی در مدیریت منابع و بهره‌برداری پایدار از منابع زیستی به درستی عمل کند، ایجاد شود.

وی ابراز داشت: در سطح استانی و محلی هم‌اکنون این مکانیزم ایجاد شده است.

مدیر ملی طرح بین المللی زاگرس مرکزی اضافه کرد: هدف نهایی از اجرای چنین طرحی ایجاد مکانیزم واحد برای مدیریت مشارکتی در بهره‌برداری از منابع زیستی و حفاظت از تنوع زیستی کشور است.

ابوالقاسمی یادآور شد: بحث تنوع زیستی در زاگرس مرکزی در مرحله نخست متوجه مردم بومی منطقه می‌شود به طوری‌که می‌توان گفت قومیت‌های این منطقه به عنوان شاخص تنوع زیستی مطرح می‌شود که باید به خوبی نیز دیده شوند.

وی پوشش گیاهی و چشم‌اندازها را از دیگر شاخصه‌های تنوع زیستی این منطقه عنوان کرد و بیان داشت: منطقه زاگرس مرکزی تأمین کننده 40 درصد آب شیرین کشور است. 

مدیر ملی طرح بین المللی زاگرس مرکزی خاطرنشان کرد: تنوع زیستی قابل ملاحظه این منطقه ایجاب می‌کند دستگاه‌های ذی‌ربط با رویکرد زیستی در مسیر فرآیندهای توسعه‌ای حرکت کنند و برای پیشبرد اهداف، توسعه‌ای متوازن را در دستور کار خود قرار دهند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار