امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۳:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124488
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرگزاری فارس ، علی ربیعی در نشست اعضای هیأت مدیره مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی ایران که در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، ...

به گزارش خبرگزاری فارس ، علی ربیعی در نشست اعضای هیأت مدیره مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی ایران که در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، افزود: هدف از برگزاری این نشست تعامل هر چه بیشتر با انجمن‌های علمی و تخصصی پزشکی برای دستیابی به بهبود شرایط پزشکی در کشور بود.

وی تصریح کرد: انجمن‌های علمی پزشکان حلقه رابط جامعه، پزشکان و دولت هستند و این کارکرد باید تقویت شود. به نظر من نقش انجمن‌های علمی در جامعه بی بدیل است و فعالیت آنان در این حوزه رضایت جمعی را به دنبال دارد.

ربیعی اظهار داشت: برخی از انجمن‌ها معتقدند که ارزش‌های نسبی در کتاب  "ارزش نسبی خدمات" به‌خوبی دیده نشده که نیاز به اصلاح دارد و نکاتی که از قلم افتاده دوباره مورد بازنگری قرار گیرد و باید در این کتاب لحاظ شود. با تعامل انجمن‌های علمی پزشکی نقاط ضعف کتاب برطرف خواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: در این کتاب که پس از 30 سال تحریر شده ، قیمت خدمات تمامی حوزه‌های پزشکی مورد بازنگری قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: در نهایت تلاش می‌کنیم برآیند نظران انجمن‌های علمی و رشته‌های مرتبط مدنظر قرار گیرد و رضایت نسبی از این کتاب فراهم شود؛ این طرحی است که باید تمام ذی نفعان از آن بهره‌مند شوند و با رضایت اضلاع مختلف این طرح اجرای آن با موفقیت روبه‌رو خواهد شد.

ربیعی با اشاره به اینکه انجمن‌های علمی پزشکی سرمایه اجتماعی محسوب می‌شوند، گفت: به دنبال یکسان سازی شیوه‌های رسیدگی به اسناد پزشکی در سازمانهای بیمه‌گر هستیم.

وزیر رفاه همچنین در خصوص الکترونیکی کردن فعالیت‌ها در سازمان‌های بیمه گر گفت: با ایجاد الکترونیکی کردن، نظارت‌ها کارآمد تر می‌شوند.

وی از رونمایی سامانه‌ای که مردم بتوانند دیدگاه‌های خود را در خصوص اجرای تعرفه‌های مطرح کنند، خبر داد و گفت: معتقدم علی‌رغم ایجاد این سامانه انجمن‌های علمی و سازمان نظام پزشکی در خط اول نظارت قرار دارند. چرا که جامعه پزشکی ما جامعه‌ای سالم است که در دوران دفاع مقدس و دیگر رخدادها هم خدمات ارزنده‌ای را به جامعه و مردم داشته است.

ربیعی جامعه پزشکی کشور را مورد احترام دولت و مردم دانست و گفت: پزشکان گروه مرجع مورد احترام برای مردم هستند که همواره در شرایط جنگ و حوادث غیر مترقبه در کنار و با مردم بوده‌اند.

وی افزود: این صیانت نیز باید از طریق انجمن‌های پزشکی و سازمان نظام پزشکی که منتخب جامعه پزشکی هستند صورت گیرد چرا که تغییرات فرهنگی در جامعه رخ داده که باید در همه بخش‌ها این موضوع مدنظر قرار گیرد.  ولی در مجموع جامعه پزشکی جامعه‌ای است که مورد احترام دولت و ایرانیان است و این امر خود بهترین ابزار کارایی و کارآمدی برای حل مسایل مطرح در حوزه پزشکی است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجمن‌های علمی را دارای کارکردهای متفاوتی دانست و با تأکید بر کارکرد تولید علم و نظریه پردازی از سوی این انجمن‌ها گفت: انجمن‌های علمی یک سرمایه اجتماعی هستند و اعتماد عمومی را افزایش می‌دهند.

ربیعی گفت: از سه جهت با انجمن‌های علمی پزشکی مرتبط هستیم و باید با هماهنگی این انجمن‌ها کار را در حوزه سیاستگذاری پیگیری کنیم به ویژه اینکه در بخش بهزیستی فعالیت این انجمن‌ها با ما مرتبط است و ما در سالی که به عنوان سال تحول بهزیستی در نظر داریم از این انجمن‌ها استفاده خواهیم کرد.

وی اهتمام به کارکردهای علمی انجمن‌های علمی پزشکان را مورد تأکید قرار داد و گفت: این انجمن‌ها باید نقش موثری در حوزه سیاستگذاری ایفا کنند و بر این اساس شورای عالی بیمه که در دولت تدبیر و امید به شکل جدی فعال شده است از خدمات آنها بهره مند می‌شوند.

وزیر رفاه در این خصوص دستور داد کمیته علمی مشترک مجمع انجمن های پزشکان با دبیرخانه شورای عالی بیمه تشکیل شود تا این شورا از دیدگاه کارشناسی این قشر از جامعه در حوزه سیاستگذاری استفاده شود که تا سه ماه آینده نکاتی که در کتاب ارزش نسبی مورد توجه قرار نگرفته بازنگری شود.

وی افزود: مشکلات بیمه‌های تکمیلی در جلسه بعدی شورای عالی بیمه به بحث گذاشته می‌شود. به هرحال بیمه‌های تکمیلی ابتدای سال قرار داد بسته‌اند و براساس نرخ‌های قبل از اعلام کتاب ارزش نسبی خدمات فعالیت‌ می‌کنند. بیمه‌های تکمیلی با مشکلاتی از جمله قیمت‌های تعرفه‌ها روبه‌رو هستند که باید آنها را مدنظر قرار داد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها