امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۸:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124507
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، اعضای پارلمان و مجلس سنای افغانستان امروز (شنبه) با فرا رسیدن سالروز شهادت ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، اعضای پارلمان و مجلس سنای افغانستان امروز (شنبه) با فرا رسیدن سالروز شهادت سیدمصطفی کاظمی، وزیر تجارت و رئیس کمیسیون اقتصاد این مجلس و 5 عضو دیگر پارلمان، امروز مراسمی را برگزار می‌کنند.

«عبدالرئوف ابراهیمی» رئیس پارلمان افغانستان که یکی از سخنرانان در این مراسم بود، کاظمی را شخصی وطن‎دوست و خادم ملت دانست و تأکید کرد، وی در راستای انجام وظایف پارلمانی خود شخصی کم‎نظیر بوده است.

ابراهیمی افزود: کاظمی در پارلمان خود را نماینده یک ولایت ندانسته و به تمام مشکلات ولایت‎های این کشور رسیدگی می‌کرد.

به باور وی، در شهادت جانگداز کاظمی یک قوم و مذهب تحت تأثیر قرار نگرفت، بلکه تمام افغان‎ها از غم وی متأثر شده و خادم خود را از دست دادند.

سیدمصطفی کاظمی در 15 آبان ماه سال 1386 هجری خورشیدی زمانی که قصد داشت، کارخانه قند ولایت «بغلان» این کشور را افتتاح کند در جمعی از صدها دانشجوی مدرسه که به استقبال وی آمده بودند شهید شد.

با گذشت 7 سال از کشته شدن کاظمی و 5 عضو دیگر پارلمان، تاکنون پرونده قتل آن‎ها بسته مانده و مشخص نشده است که طرح قتل کاظمی از سوی چه کسانی طرح ریزی و اجرا شده است.

با این حال، عبدالرئوف ابراهیمی با شدیدترین الفاظ شهادت کاظمی را محکوم کرد و از دولت جدید این کشور خواست تا عاملان قتل کاظمی را شناسایی و دستگیر کند.

به باور ابراهیمی، دشمنان ملت افغانستان با کشتن نخبگان این کشور همانند کاظمی قصد دارند جلو پیشرفت این کشور را گرفته و دست خدمت کاران واقعی را از خدمت به ملت کوتاه کنند.

«فضل‎الهادی مسلمیار» رئیس مجلس سنای افغانستان نیز که در این مراسم صحبت می‌کرد از دولت وحدت ملی افغانستان خواستار افشای عاملان شهادت سید مصطفی کاظمی شد.

مسلمیار در ادامه از سازمان‎های اطلاعاتی این کشور خواست تا عاملان قتل کاظمی را شناسایی کرده و آنان را در محضر مردم به جزای عمل ناجوانمردانه خود برسانند.

رئیس مجلس سنای افغانستان در این مجلس از دولت جدید این کشور همچنین خواست که اگر مخالفان مسلح حاضر به مذاکره صلح نمی‎شوند، با قوه قهریه با آنان رفتار شود.

از آغاز کار شورای ملی افغانستان تاکنون 17 عضو این شورا در داخل و خارج افغانستان کشته شده‎اند که تاکنون حتی دلیل حداقل قتل حتی یک نفر از آنان نیز مشخص نشده است.
انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها