امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۳:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124509
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
جواد جهانگیرزاده عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;

جواد جهانگیرزاده عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص گزارش اخیر آژانس درباره برنامه هسته‌ای ایران گفت: این نوع گزارش‌دهی از سوی آمانو یک امر متداول برای ما شده و به نظر می‌رسد بخشی از سناریوی طراحی شده از سوی غرب است.

وی ادامه داد: آمانو هیچ ابایی از تناقض‌گویی ندارد و به نظر می‌رسد که او برای انجام ماموریت خود که از سوی غرب درباره ایران به وی داده شده، تلاش می‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه آمانو با یک مفروض تایید شده از سوی خود و برخی طرف‌های غربی که ایران به دنبال سلاح هسته‌ای است، موضوع را دنبال می‌کند و توجهی به استدلالات و توضیحات ارائه شده از سوی ایران در خصوص صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای کشورمان ندارد، اظهار داشت: گفته‌اند ایران همکاری لازم را ندارد، در حالی که بارها اعتراف کرده‌اند که ایران همکاری خوبی با آژانس داشته است.

جهانگیرزاده گفت: امروز آژانس از جایگاه یک نهاد فنی به یک جایگاه سیاسی تنزل یافته و به بخش نیابتی پروژه ضد ایرانی غرب تبدیل شده است.

وی افزود: با این نوع گزارش‌ها، آمانو نه تنها جایگاه خود را به لحاظ منزلت بین‌المللی مورد تزلزل قرار می‌دهد، بلکه آن را به آژانس هم منتقل می‌کند و در دوره آمانو ظاهراً آژانس هیچ استقلالی ندارد.

نماینده مردم ارومیه با بیان اینکه این رویه آژانس امروز در مورد ایران است و در آینده در خصوص سایر کشورهای مستقل دنبال می‌شود، گفت: در کشورهای مستقل هیچ سخنی از انحراف در برنامه هسته‌ای ایران مشاهده نمی‌شود و این گفتمان از سوی برخی کشورهای غربی دنبال می‌شود و متاسفانه آمانو با گزارش‌های خود به نوعی سخن آنان را بازگو می‌کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها