امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۲۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124518
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ نشست خبری مشترک «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر با حضور «نیکوس اناستادیاس» رئیس جمهور ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ نشست خبری مشترک «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر با حضور «نیکوس اناستادیاس» رئیس جمهور قبرص و انتونیوس سامراس نخست وزیر یونان برگزار شد.

روزنامه مصری «الیوم السابع»، گزارش داد در این نشست سران سه کشور بر لزوم کمرنگ کردن تنش‌های ایجاد شده در منطقه از سوی ترکیه تأکید کردند.تقویت روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست خبری بود.

رئیس جمهور قبرس در این نشست ضمن تقدیر از عبدالفتاح السیسی در اجرای نقشه راه اعلام کرد که انتخابات پارلمانی مصر دموکراسی را در این کشور پایدار و تقویت می‌کند.

وی همچنین تأکید کرد که قبرس به مصر در مسئله مبارزه با تروریسم کمک خواهد کرد و با توجه به حجم و تأثیرگذاری این کشور در منطقه امنیت و ثبات مصر به نفع همه خواهد بود.

نخست وزیر یونان نیز از اتحادیه اروپا خواست به صورت مالی و معنوی از مصر در مبارزه با تروریسم حمایت کند و از کشورهای پیشرفته جهان خواست که ریشه‌های تروریسم را در جهان از بین ببرند.

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر در این نشست ضمن اشاره به روابط دیرینه و ناریخی این سه کشور بر منافع مشترک و لزوم تقویت همکاری‌های چند جانبه تأکید کرد.

رئیس جمهور مصر افزود که در دیدار با سران کشورهای یونان و قبرس پرونده‌های مهم منطقه‌ای و جهانی از جمله پرونده فلسطین، تحولات عراق،‌سوریه و تلاش‌های بین المللی برای مقابله با تروریسم و گروه‌های حامی آنها را بررسی کرده‌ است.
انتهای پیام/ب 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها