امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۵:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12452
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۲۸
تعداد بازدید: 139
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از یورونیوز، موزه تمدن‌های اروپا و مدیترانه این هفته در شهر مارسی فرانسه که پایتخت فرهنگی اروپا در سال 2013 است، ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از یورونیوز، موزه تمدن‌های اروپا و مدیترانه این هفته در شهر مارسی فرانسه که پایتخت فرهنگی اروپا در سال 2013 است، افتتاح شد.

مکان این موزه یک بنای تاریخی مشرف به بندر قدیمی شهر است و رودی ریسیوتی با طراحی‌هایش این بنا را به شیوه کنونی بازسازی کرده است.

رودی ریسیوتی گفت: داشتن گواهی تولد مربوط به منطقه مدیترانه به معنی مدیترانه‌ای بودن نیست.

برای مدیترانه‌ای شدن باید سفر کرد و بازدید از این نمایشگاه نیز، خود یک سفر است.

در این موزه، 40 هزار متر مربع فضا به معرفی تمدن‌های اروپایی و مدیترانه و سوژه‌های مختلفی در حوزه‌های مردم شناسی، جامعه‌شناسی، تاریخ و هنر اختصاص یافته است.

برونو سوزارلی رئیس موزه همچنین گفت: به عنوان مثال ما در این موزه ابزاری داریم که در مصر باستان سکیه نامیده می‌شده است و ابزاری بوده که برای برداشتن آب از چاه در اطراف رودخانه نیل از آن استفاده می‌کردند.

وی افزود: این چیز بسیار جالبی است و مسائل مربوط به تنظیمات آب را در منطقه مدیترانه نشان می‌دهد.

«زیو گوراریه» مدیر کل سفارش گالری مدیترانه گفت: در این موزه نمادهایی از ضیافت افلاطون را نیز داریم؛ ضیافت‌هایی که یونانی‌ها با شرکت در آن می‌توانستند درباره روابط شهروندی صحبت کنند و شرکت در آن فقط برای مردان مجاز بود و زنان و بردگان از ورود در این مجامع محروم بودند.

وی ادامه داد‌: در کنار این نمادها، می‌توانید تصویر زنانی را نیز ببینید که در دنیای امروز درباره تمام موضوعات شهروندی سخن می‌گویند.

در کنار این نمایشگاه، برنامه‌های فرهنگی متعددی از جمله بحث و گفت‌وگو، پخش فیلم و کنسرت و حتی کارگاه‌های آشپزی مدیترانه‌ای نیز وجود دارد.

درهای موزه تمدن اروپا و مدیترانه از هفدهم خرداد بر روی عموم علاقه‌مندان باز است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها