امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124528
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حزب «کنگره ملی» یمن که روز شنبه خروج خود از دولت جدید یمن را اعلام کرد، وزرای خود را از ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حزب «کنگره ملی» یمن که روز شنبه خروج خود از دولت جدید یمن را اعلام کرد، وزرای خود را از کابینه جدید خارج کرده است.

جنبش انصارالله با صدور بیانیه‌ای خواستار اصلاحاتی در کابینه جدید و حذف اسامی برخی از وزرا که دارای پرونده های فساد هستند شده است.

انصارالله یمن اعلام کرد که اسامی برخی از وزرایی که در کابینه جدید آمده است با آنچه که درباره آن توافق شد، مغایرت دارد.

جنبش انصارالله یمن در ادامه این بیانیه خود اعلام کرد که ترکیب کابینه دولت جدید این کشور «ناامید کننده» است.

در بیانیه‌ این جنبش آمده است: «نگاهی گذرا به اسامی وزرای این کابینه، نشان می‌دهد که توافقنامه ملی امضا شده با دولت زیر پا گذاشته شده است».

حزب کنگره ملی روز شنبه در بیانیه‌ای ضمن اعلام خروج از دولت جدید، «عبدربه منصور هادی» را از دو سمت معاون اولی علی عبدالله صالح و دبیرکلی این حزب کنار گذاشته و دو شخصیت سیاسی جنوب یمن را جایگزین کرد.

شورای امنیت سازمان ملل علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهور سابق یمن را به دلیل مانع تراشی در روند تشکیل کابینه جدید این کشور تحریم کرد.

شوری امنیت همچنین دو نفر از اعضای ارشد جنبش انصارالله را تحریم کرد.

جنبش انصارالله در بیانیه شنبه شب خود این اقدام شورای امنیت را «دخالت آشکار» در امور داخلی یمن خواند و اعلام کرد که تحریم های شورای امنیت علیه شخصیت‌های یمنی، خشم یمنی‌ها را در پی دارد.
 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها