امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۲۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124534
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، «خوزه موخیکا» رئیس جمهور اروگوئه مشهور به

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، «خوزه موخیکا» رئیس جمهور اروگوئه مشهور به فقیرترین رئیس جمهور جهان، پیشنهاد یک میلیون دلاری برای خودروی «فولکس» خود که ساخت سال 1987 می‌باشد از یک شیخ عرب دریافت کرده است.

این پیشنهاد در طول نشست سران «جی 77+چین» که در «سانتا کروز دلا سیرا» در بولیوی در ماه ژوئن برگزار شده بود، عنوان شد. 

«موخیکا» طی مصاحبه‌ای با مجله هفتگی «بوسکدا» چاپ اروگوئه افزود: هنگامیکه این پیشنهاد به من داده شد کمی تعجب کردم و در ابتدا شک داشتم که واقعی باشد و به آن اهمیتی ندادم اما وقتی پیشنهادهای دیگری نیز در این رابطه به من داده شد موضوع برایم جدی شد.

وی افزود: در هر صورت اگر این پیشنهادها به مرحله اجرا درآید تمام پول حاصل از آن به نفع مردم و برای دانشگاه فنی و صنعتی اروگوئه هزینه می‌گردد.

درآمد حاصل از خرید خودروی موخیکا توسط افراد ثروتمند همچنین برای ساخت مسکن فقرا و خانواده‌های نیازمند صرف می‌شود.

«موخیکا» از زمانی که در سال 2010 به عنوان رئیس جمهور اروگوئه انتخاب شد برنامه‌های اجتماعی گوناگونی را برای بهبود شرایط زندگی مردم این کشور به اجرا درآورد و همواره قسمت اعظم حقوق ماهیانه حاصل از پست ریاست جمهوری خود را صرف امور خیریه کرده است.

«فیلیپه انریکز» سفیر مکزیک تصریح کرد: «موخیکا» درآمد حاصل از فروش خودروی خود را در اختیار افراد نیازمند قرار خواهد داد؛ همان‌طور که بیشترین قسمت دستمزد ریاست جمهوری خود را برای کمک به تهیدستان قرار می‌داد.

رسانه های بین‌المللی «موخیکا» را به دلیل سبک زندگی وی به عنوان فقیرترین رئیس جمهور جهان معرفی کرده‌اند.

«موخیکا» رئیس جمهور اروگوئه همواره بین مردم این کشور از محبوبیت خاصی برخوردار بوده و سخنرانی‌های وی برای حقوق بشر، صلح و دیگر طرح‌هایی که در دوران ریاست جمهوریش به تصویب رسیده‌اند مانند قانونی کردن مصرف و تولید ماری جوانا موجب افزایش آن شده است.

انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها