امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۵:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124535
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 131
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شبکه خبری الجزیره در گزارشی به یک غلط مصطلح در آمار انتخاباتی آمریکا پرداخته که همیشه در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شبکه خبری الجزیره در گزارشی به یک غلط مصطلح در آمار انتخاباتی آمریکا پرداخته که همیشه در هجمه رسانه‌ای ناپدید شده است.

الجزیره می‌گوید که در آمریکا مردم پیش از حضور در پای صندوق‌های رأی، ثبت‌نام می‌کنند و دولت هم با استفاده ابزاری از این آمار و اعداد، آمار میزان مشارکت را از میان ثبت‌نام‌کنندگان استخراج می‌کند و آن را به عنوان میزان مشارکت مردم در انتخابات به رسانه‌ها اعلام می‌کند.
 
بر اساس آمار منتشره، از میان شهروندان آمریکایی واجد شرایط سنی رأی دادن، 70 میلیون نفر به هر دلیلی برای رأی دادن، ثبت نام نمی‌کنند؛ دولت آمریکا اما برای محاسبه میزان مشارکت، این افراد را که ثبت‌نام نکرده‌اند به حساب نمی‌آورد و مشارکت را بر اساس میزان رأی‌دهندگان از جمع ثبت‌نام‌کنندگان محاسبه می‌کند؛ نتیجه محاسبات واقع‌گرایانه آنکه اعلام حضور 38 درصد از آمریکایی‌های بالغ در حوزه‌های رأی‌گیری، آماری اشتباه و گمراه کننده است و در حقیقت، کم‌تر از 30 درصد از شهروندان ایالات متحده در این دوره در پای صندوق‌های رأی حضور یافتند و در انتخاب سناتورها شرکت جستند.

البته این آمار زیر 30 درصد هم باز جای اشکال است، زیرا در این دوره از انتخابات سنا که به گفته خود آمریکایی‌ها، میزان مشارکت به کم‌ترین حد از سال 1840 میلادی رسیده است، مردم فقط برای رأی دادن به نامزدهای سناتوری پای صندوق نیامدند بلکه در این دوره با توجه به تجمیع انتخابات، مردم برای انتخاب فرمانداران ایالتی هم رأی می دادند، فرماندارانی که برای زندگی مردم محلی مهم‌تر و تأثیرگذارتر از سنا هستند.

بر مبنای همین آمار بوده که «شاموس کوک» دیروز در نشریه کانترپانچ نوشته بود که میزان واقعی مشارکت در انتخابات هفته گذشته سنا، بین 13 تا 19 درصد بوده است.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار