امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۲۳:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124538
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه فرانسوی «فیگارو» روز جمعه با انتشار یادداشتی اختصاصی در خصوص اوضاع اقتصادی واقعی

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه فرانسوی «فیگارو» روز جمعه با انتشار یادداشتی اختصاصی در خصوص اوضاع اقتصادی واقعی جاری در فرانسه نوشت: بیکاری در فرانسه با سرعت در حال تاخت و تاز است و کسری بودجه و بدهی‌های عمومی این کشور نیز به طور فزاینده‌ای رو به افزایش است و این وضعیت اقتصادی واقعی و نگران‌کننده حاکم بر فرانسه است.

• وضع نابسامان بیکاری

شمار بیکاران فاقد هرگونه شغل (گروه A) ثبت شده در مؤسسه ملی کاریابی فرانسه در پایان ماه سپتامبر گذشته و پس از 29 ماه ریاست جمهوری «فرانسوآ اولاند» در فرانسه از نیم میلیون نفر گذشت و به 508 هزار و 600 نفر رسید.این در حالیست که میزان افزایش بیکاری ثبت شده طی دو نیم سال سپری شده از دوران ریاست جمهوری اولاند، حدود 80 درصد افزایش بیکاری به ثبت رسیده (600 هزار نفر) در طول دوران پنج ساله ریاست جمهوری «نیکلا سارکوزی» رئیس‌جمهور پیشین فرانسه طی بازه زمانی ماه مه 2007 تا آوریل 2012 است.

بر اساس ارزیابی‌های انجام شده، طی 29 ماه گذشته از ریاست جمهوری اولاند در فرانسه، بیکاری تنها به مدت سه ماه متناوب کاهش داشته است.
• کاهش قدرت خرید مردم

قدرت خرید مردم فرانسه در سال 2012 میلادی 0.9 درصد کاهش داشت و در سال 2013 نیز به دلیل اوضاع بد و نابسامان اقتصادی کشور و وضعیت بیکاری و افزایش مالیات‌ها، هیچگونه افزایشی در قدرت و توان خرید مردم این کشور حاصل نشد و حتی طی برخی از ماه‌های سال قدرت خرید فرانسویان از این میزان نیز تنزل یافت.

• رشد اقتصادی نزدیک به صفر

رشد تولید ناخالص داخلی فرانسه طی سال‌ جاری میلادی تنها 0.5 درصد افزایش داشته است و مؤسسه ملی آمار فرانسه موسوم به «اینسی» با اشاره به عدم تغییر و ثبات وضعیت رشد اقتصادی کشور در نیمه نخست سال 2014، افزایش و رشد بسیار اندک (0.1 درصدی) فعالیت‌های اقتصادی این کشور طی سه‌ماهه سوم و چهارم سال را پیش‌بینی کرده است.

پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهند که فرانسه سال آینده شاهد رشد اندک یک درصدی خواهد بود و این بیانگر آن است که وعده‌های انتخاباتی فرانسوآ اولاند مبنی بر رشد دو و 2.5 درصدی کشور طی سال‌های 2014 و 2015 میلادی هرگز محقق نشده و نخواهد شد.
• کسری بودجه صعودی

کسری بودجه فرانسه طی سال جاری میلادی به 4.4 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور رسیده که در مقایسه با سال گذشته شاهد افزایش بوده است و در بهترین حالت ممکن است میزان آن در سال آینده میلادی به 4.3 درصد و در سال 2016 به 3.8 درصد تولید ناخالص داخلی کشور برسد که باز هم از کسری بودجه 3 درصدی مجاز تعیین شده از سوی کمیسیون اروپا برای کشورهای اروپایی فراتر است و نتیجه آنکه اولاند در این مورد نیز نتوانسته و نخواهد توانست به وعده انتخاباتی خود عمل کند.

این در حالیست که کمیسیون اروپا پیش‌بینی کرده که کسری بودجه فرانسه طی سال‌های 2015 و 1016 میلادی به 4.5 و 4.7 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور خواهد رسید. 

• بدهی‌های فزاینده

میزان بدهی‌های عمومی فرانسه طی دوران پنج ساله ریاست جمهوری «نیکلا سارکوزی» به 605 میلیارد و 400 میلیون یورو رسید که علت اصلی آن بحران اقتصادی کشور در آن دوره بوده است. این در حالیست که طبق آمار بدهی‌های عمومی فرانسه تا 30 ژوئن 2014، حدود 158.9 میلیارد یورو برآورد شده که چنانچه با همین ریتم پیش رود، در پایان دوران پنج ساله ریاست جمهوری اولاند، میزان بدهی‌های این کشور به 400 میلیارد یورو خواهد رسید.  
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها