امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۴:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124545
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
حجت‌الاسلام سید جواد عظیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به مجوز چاپ و نشر قرآن کریم اظهار کرد: ناشران ابتدا باید برای گرفتن مجوز ...

حجت‌الاسلام سید جواد عظیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به مجوز چاپ و نشر قرآن کریم اظهار کرد: ناشران ابتدا باید برای گرفتن مجوز چاپ اقدام کنند و سپس مجوز نشر و توزیع برای آنها صادر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در ابتدا ناشران با ارائه نمونه قرآن، درخواست مجوز چاپ قرآن را ارائه می‌دهند، سپس قرآن به سازمان دارالقرآن کشور ارسال شده و توسط کارشناسان قرآنی بررسی می‌شود تا از نظر متن آیات غلط املایی نداشته باشد.

مسئول دارالقرآن اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم یادآور شد: اگر قرآن دارای غلط املایی باشد، به ناشر برگردانده می‌شود تا اشکال آن برطرف شود و پس از رفع اشکال بار دیگر بررسی صورت گرفته و در صورت نداشتن غلط مجوز چاپ صادر می‏‌‏شود.

وی ادامه داد: پس از اینکه قرآن‌ها چاپ شد، توسط کارشناسان بررسی می‌شود تا اگر غلطی نداشته باشد مجوز نشر و توزیع صادر شود.

عظیمی با اشاره به تعداد قرآن‌های چاپ شده گفت: 305 هزار جلد قرآن از ابتدای فروردین تا پایان مهر ماه امسال در قم چاپ شده است؛ در سال گذشته نیز در حدود یک میلیون و 600 هزار جلد قرآن به چاپ رسید.

انتهای پیام/78003/ج10

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها