امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۹:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124567
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۵۸
تعداد بازدید: 14
محمد‌ودود حیدری رئیس سازمان بسیج دانشجویی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به مشارکت پایین مردم آمریکا ...

محمد‌ودود حیدری رئیس سازمان بسیج دانشجویی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به مشارکت پایین مردم آمریکا در انتخابات اخیر این کشور گفت: آمریکا و غرب مدت‌ها است که برای کشورهای جهان سوم نسخه می‌پیچند، نسخه‌هایی که خود هیچگاه توان انجام آن و پایبندی به آن را ندارند. از جمله نسخه دموکراسی، نسخه حقوق بشر و نسخه جهانی شدن.

وی تصریح کرد: آمریکا همچنان در حال پیمودن راهی است که ناکارآمدی آن ثابت شده است. آمریکا از دموکراسی و شعار آن برای جنگ و تهاجم به دیگر ملت‌ها استفاده می‌کند.

حیدری تاکید کرد: انتخابات اخیر آمریکا که مشارکت پایین مردم این کشور را به همراه داشت نشان داد که نسخه دموکراسی بر بدن بیمار آمریکا عمل نکرده است.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به مشارکت بالای مردمی در جمهوری اسلامی گفت: ما شاهد بودیم که در انتخابات سال 88 مشارکت 85 درصدی و در انتخابات سال 92 مشارکت 75 درصدی در جمهوری اسلامی رقم خورد که آمریکا با آن مخالفت کرد و آن را زیر سوال برد. حال ما شاهدیم که در خود آمریکا مشارکت 20 درصدی رخ می‌دهد.

حیدری تاکید کرد: این موضوع نشان از آن دارد که آمریکا به شعارهای خود عمل نمی‌کند. ما شاهدیم که آمریکا شعار حقوق بشر می‌دهد و فجیع‌ترین جنایات را در زندان گوانتانامو و دیگر کشورها انجام می‌دهد.

وی تصریح کرد: توجه جهانیان به عدم صداقت آمریکا در شعارهایش مسیر جدیدی را برای مقابله و مواجهه با آمریکا باز می‌کند. دنیا باید همانند جمهوری اسلامی بی‌اعتمادی خود را به شعارهای آمریکا نشان دهد.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه آمریکا در شعار دموکراسی همانند حقوق بشر صداقت ندارد گفت: ما باید به این نکته واقف باشیم که عناد و دشمنی آمریکا و نظام سلطه با انقلاب اسلامی یکپارچه است و اینکه تصور کنیم اتفاقات داخلی آمریکا به نفع یا ضرر ماست و در مذاکرات هسته‌ای تاثیر خواهد گذاشت کوته‌نظری است.

حیدری با بیان اینکه دل بستن به مناسبات داخلی آمریکا خطای فاحشی است گفت: ما اگر بخواهیم از اتفاقات سیاسی داخلی آمریکا استفاده کنیم باید در راستای منافع انقلاب اسلامی باشیم. امروز وقت آن است که از آمریکای ضعیف شده امتیاز بگیریم.

وی ادامه داد: آمریکا با پشتوانه مردمی 20 درصدی چگونه می‌تواند در مذاکرات هسته‌ای برای جمهوری اسلامی تعیین تکلیف کند؟ امروز وقت امتیاز گرفتن ما از آمریکاست.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی در ادامه سخنان خود گفت: ما شاهدیم که افراد تابلو دار و مارک‌دار فتنه عنوان می‌کنند که باید گذشته را فراموش کرد. البته ما نیز به عبور از گذشته معتقدیم اما عبور از فتنه‌گری که امروز نیز فتنه‌گر است، به معنای عبور از گذشته نیست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: عبور از گذشته برای فتنه‌گر توبه است. عبور از گذشته با فراموشی گذشته متفاوت است. ما جنایات این فتنه‌گران در سال 88 را فراموش نخواهیم کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها