امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124580
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۱۳
تعداد بازدید: 141
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه) در جریان بررسی کلیات طرح الزام سازمان تأمین

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه) در جریان بررسی کلیات طرح الزام سازمان تأمین اجتماعی به برقراری مستمری بازنشستگان مشمول قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت مصوب 1386 براساس دو سال آخر بیمه‌پردازی سنوات ارفاقی آنها رأی موافق دادند.

پس از طرح موضوع عبدالرحمان رستمیان نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی به عنوان مخالف عنوان کرد: در همه جای دنیا مدت بازنشستگی را افزایش داده و استخدام را کاهش داده‌اند.

وی افزود: در این طرح کسانی که 25 ساله بازنشسته شده‌اند، دیروز حقوق دریافت کردند که این، بار مالی برای دولت داشته و برای صندوق‌های بازنشستگی تعهد بیمه‌ای ایجاد می‌کند.

همچنین حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از طرف کمیسیون برنامه و بودجه طرح الزام سازمان تأمین اجتماعی به برقراری مستمری بازنشستگان پیش از موعد کارکنان دولت را مخالف برنامه عنوان کرد و با اشاره به اینکه این تعارض به صراحت در گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس نیز آمده است، گفت: کسی که 25 سال کار کرده است و به اندازه 5 سال هزینه اضافه پرداخت کرده، 5 سال کار نکرده است و حال می‌خواهد معادل آنکه 30 سال کار کرده بازنشستگی دریافت کند که این ظلم به 30 ساله‌هاست.

وی تصویب این طرح را موجب هزینه اضافه برای صندوق‌های بازنشستگی برشمرد و اظهار داشت: منبع مناسبی برای آن تدارک دیده نشده و مخالف اصل 75 قانون اساسی است.

نماینده دولت نیز با تأکید بر اینکه بخشی از مطالبات تأمین اجتماعی هنوز پرداخت نشده است، خاطرنشان کرد: این ظلم در حق کسانی است که دیروز سهم بیمه پرداخت کرده‌اند و تصویب آن مخالف وحدت رویه دیوان عدالت اداری است.

همچنین احمد امیرآبادی نماینده مردم قم به عنوان موافق طرح با اشاره به اینکه بازنشستگان یکجا سهم تأمین اجتماعی را پرداخت کرده‌اند، گفت: بار مالی این طرح قبلا تأمین شده و فراکسیون کارگری هم با آن موافق است.

در نهایت نمایندگان با 158 رأی موافق، 36 رأی مخالف و 25 رأی ممتنع از مجموع 237 رأی با کلیات طرح الزام سازمان تأمین اجتماعی به برقراری مستمری بازنشستگان مشمول قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت مصوب 1386 براساس دو سال آخر بیمه‌پردازی سنوات ارفاقی آنها موافقت کردند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها