امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۵:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124583
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۱۳
تعداد بازدید: 112
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز، محمود گودرزی صبح امروز در نشست تشکل‌های مردم نهاد و نخبگان و ورزشکاران آذربایجان‌شرقی با بیان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز، محمود گودرزی صبح امروز در نشست تشکل‌های مردم نهاد و نخبگان و ورزشکاران آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در برخی از خوابگاه‌های دانشجویی کشور ضریب نفوذ مصرف داروهای افسردگی حدود 75 درصد است، اظهار کرد: در حوزه جوانان هیچ اعتبار ویژه‌ای برای این بخش لحاظ نشده است و وظیفه وزارت ورزش و جوانان صرفا هماهنگی بین 18 سازمان و وزارتخانه و نهاد در این رابطه است.

وی افزود: در این بین کار ما فقط توصیه و خواهش و تمنا است که بر اساس آن سازمان‌های 18 گانه وظایف خود را در قبال جوانان انجام دهند.

گودرزی با اشاره به مشکلات روحی و روانی و به تبع آن کاهش سن افسردگی در کشور، تصریح کرد: یکی از این وظایفی که ما از سازمان‌ها خواسته‌ایم بحث‌هایی مثل اشتغال، مسکن، ازدواج، مسائل و آسیب‌های اجتماعی و... است.

این مقام مسئول ادامه داد: برای مثال تولید مسکن پول می‌خواهد و زمانی هم که پول بود شاهد بودیم که چگونه مسکن‌هایی ساخته شده و حالا هم که نیست چگونه.‌

وی با تاکید بر اینکه ورزش نیازمند است تا از بخش خصوصی یاری بگیرد، گفت: کارهایی که در اختیار مردم بوده همواره با توفیق روبه‌رو شده ولی زمانی که دولت برای کاری پیش‌قدم شده با عدم توفیق روبه‌رو بوده است که از نمونه آن می‌توان به ساخت مسکن مهر توسط دولت پیش اشاره کرد.

چونه‌ ورزش را  کوچک برداشته‌اند

گودرزی با بیان اینکه در حوزه ورزش مطالبات بسیار زیاد است و توان بسیار کم، اظهار کرد: از همان ابتدا چونه‌ ورزش را به قول نانواها کوچک برداشته‌اند و این کوچکی موجب این مشکلات عظیم برای همه ما شده است.

3870 پروژه ورزشی نیمه‌تمام 7 هزار میلیارد تومان پول نیاز دارد

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: سه هزار و 870 طرح ناتمام از دولت گذشته روی دست دولت تدبیر و امید مانده است که حدود 7 هزار میلیارد تومان پول نیاز است تا این طرح‌ها دو ساله تمام شود.

وی افزود: در عین حال کل پولی که در اختیار من گذاشته شده برای طرح‌های ساخت و ساز و عمرانی 150 میلیارد تومان است. حالا حساب کنید چندین دهه نیاز است کشور هیچ کاری نکند و فقط این پروژه‌ها را اجرا کند.

گودرزی تصریح کرد: حالا این ارث به ما رسیده است که اسباب شرمندگی ما شده و با اینکه این وضعیت کنونی تقصیر ما نیست ولی شما به حساب ما بگذارید.

حتی یک ریال در زمینه ورزش حرفه‌ای هزینه نکرده‌ام

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه یکی از افتخاراتش این است از روزی که آمده حتی یک ریال در زمینه ورزش حرفه‌ای هزینه نکرده‌ است، گفت: عده‌ای از قبل در ورزش‌هایی مثل فوتبال ارتزاق نامشروع می‌کردند، چرا که در مرکز قدرت نفراتی دارند که از آنها حمایت می‌کنند که امیدوارم بتوان با این روند مقابله کرد و اگر هم این امر محقق نشود دعا کنید که عمر تصدی‌گری بنده در وزارت ورزش و جوانان به دو سال نکشد.

به گفته‌ وی، در خصوص خود ورزش هم این داستان ادامه دارد و در واقع یک سیکل باطلی است که همواره درون این سیکل غوطه‌ور هستیم و مشکلات روز به روز در حال افزایش است.

گودرزی با بیان اینکه جهان توسعه یافته امروز به دنبال ورزش همگانی است، اظهار کرد:  اینکه عنوان می‌شود تماشاگران بازی تیم‌های فوتبال در تبریز باید یک کیلومتر از مسیر ورزشگاه یادگار امام(ره) را به دلیل ناهموار بودن مسیر آن پیاده بیایند و امروز احیای این مسیر یکی از مطالبات استان است، جای تعجب دارد.

محبت یک کیلومتری به تبریزی‌ها

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: این یک کیلومتر را ما محبت کرده‌ایم و لطفی در حق تبریزی‌ها است تا بتوانند با پیاده‌روی در این مسیر به سلامت جسمانی خود توجه کنند و ای کاش این مسیر دو کلیومتر بود.

ایجاد 5 شهرک ورزشی با اعتبار 500 میلیون یورویی از محل فایناس

گودرزی از ایجاد پنج شهرک ورزشی با اعتبار 500 میلیون یورویی از محل اعتبارت فاینانس خبر داد و گفت: این شهرک‌ها که یکی از آنها نیز در تبریز ساخته می‌شود از طریق شرکت‌هایی که بتوانند فاینانس لازم را از چین جذب کنند ساخته می‌شود.

وی با اشاره به برخی از اقدامات و فعالیت‌های وزارت ورزش و جوانان در یک سال اخیر، تصریح کرد: کارهای خوبی در یکسال اخیر در وزارت ورزش صورت گرفته که از آن جمله می‌توان به تنظیم قانون جامع ورزش که تمام اجزاء ورزش در آن پیش‌بینی شده و همچنین آیین‌نامه اخلاق حرفه‌ای و سازمان نظام ورزشی اشاره کرد که با اجرایی شدن آنها، ورزش کشور متحول و از حضور افراد ناسالم پاک می‌شود.
انتهای پیام/60002/ع40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها