امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124591
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۲۹
تعداد بازدید: 16
هادی شوشتری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، با اشاره به غالب شدن حزب جمهوری‌خواه در پارلمان ایالات متحده آمریکا و تأثیرات آن بر مذاکرات هسته‌ای، ...

هادی شوشتری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، با اشاره به غالب شدن حزب جمهوری‌خواه در پارلمان ایالات متحده آمریکا و تأثیرات آن بر مذاکرات هسته‌ای، اظهار کرد: به عقیده بنده، انتخابات پارلمانی ایالات متحده آمریکا و پیشی گرفتن حزب جمهوری خواه، در فرایند کلی مذاکرات هسته‌ای تاثیر بنیادی و اساسی ندارد.

وی افزود: علت اینکه نتیجه انتخابات پارلمانی آمریکا تاثیر بنیادی بر مذاکرات هسته‌ای ندارد، این است که بخش عمده‌ای از مسیر مذاکرات را طی کرده‌ایم و در بخش‌های آتی و فرارو اثرات زیادی ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در زمینه ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر مذاکرات در مورد حقوق بشر در مسقط، تاکید کرد: مسئله حائز اهمیت این است که موضوع و محور مذاکرات فقط هسته‌ای است و جمهوری اسلامی ایران فقط بر سر مسائل هسته‌ای با 1+5 مذاکره می‌کند.

شوشتری ادامه داد: مذاکرات در مورد حقوق بشر از نظر ماهوی خارج از موضوع مذاکرات بوده و از همین رو آنان باید بدانند موضوع و حرف ما در مذاکرات فقط هسته‌ای است.

وی با بیان اینکه زمانی برای تمدید مذاکره وجود ندارد، گفت: براساس جدول زمان‌بندی شده مذاکرات، در حال رسیدن به پایان زمان توافقات نزدیک می‌شویم بنابراین به عقیده بنده ظرفیت این وجود ندارد که مذاکرات تمدید شود و باید مذاکرات در مسقط به نتیجه برسد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ضریب مشارکت سیاسی غربی‌ها در سیستم انتخاباتی پایین است، خاطرنشان کرد: غربی‌ها و آمریکایی‌ها با وجود اینکه مدعی دموکراسی هستند، میزان مشارکت سیاسی در این کشورها پایین است.

انتهای پیام/70005/صا30/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار