امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۷:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124599
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۲۹
تعداد بازدید: 192
به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج دانشجویی، 100 مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور با صدور

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج دانشجویی، 100 مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور با صدور نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور عنوان کردند: واهمه عدم اقبال عمومی در انتخابات دلیل اعتماد به شیطان بزرگ نمی‌شود و ما از مجلس می‌خواهیم طبق قانون اساسی درصورت عبور مذاکرات هسته‌ای از خطوط قرمز به موضوع ورود کند.
متن این نامه بدین شرح است:
« جناب آقای رئیس جمهور
سلام علیکم
همانطور که مستحضرید انقلاب اسلامی با تجربه های گران سنگی چون تحریم تنباکو، نهضت مشروطه و جنبش 15 خرداد 42 تا انقلاب 57 به رهبری حضرت امام (ره) و با هزینه های زیادی چون شهادت هزاران نفر از بهترین جوانان این مرز و بوم در فضای استکباری شرق و غرب محقق شد، فضایی که پس از دو جنگ خانمان سوز جهانی و با تلفات انسانی بیش از 50 میلیون انسان بی‌گناه و تقسیم غنائم بین کشورهای فاتح این دو جنگ ایجاد شد و با نظم مبتنی بر زور همین کشورهاشکل یافت.

انقلابی که با هدف حاکمیت اسلام ناب محمدی و زمینه سازی برای جهانی شدن آن که متضمن سعادت دنیوی و اخروی بشر بود به ثمر نشست. بی‌شک طلیعه فجر انقلاب مورد رضایت قدرت‌های استکباری نبود و همین امر موجبات تحمیل جنگ 8 ساله را به مردم استقلال طلب و اسلام خواه فراهم کرد و دو قطب استکباری آن زمان را به همراه ایادی مزدورشان در منطقه علیه این نهال نوپا متحد کرد.

مردم بویژه جوانان انقلاب، این‌بار در دفاع مقدس در مقابل ظلم و زورگویی های نظام سلطه از هیچ مجاهدتی تا اهداء جان دریغ نورزیدند تا دشمن غدار نتواند بر وجبی از خاک پاک ایران اسلامی استیلاء یابد و این نهال نوپا ریشه دوانید و تنومند و تنومندتر شد و امروز با توجه به واقعیت های موجود و برخلاف فضاسازی های تبلیغاتی دشمن و حتی به اذعان کارشناسان غربی در قله و موقعیت پیشرفت و به تعبیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  دردوران بدر و خیبر قرار دارد.

از زمان شکل گیری انقلاب اسلامی که گفتمان های شرقی و غربی را کنار زد و اداره جامعه و حکومت را بر مبنای دین مبین اسلام پایه ریزی کرد، تهدید، تحریم و حتی تطمیع از سوی دشمن برای کنار گذاشتن و دست کشیدن از محتوای ناب اسلامی انقلاب نه صرفاً  ظاهر آن همواره برقرار بوده است و این انقلاب در همه برهه ها با اتکال به خداوند و پشتیبانی مردم بیش از سه دهه از حیات خود، اهدافش را علیرغم فراز و نشیب ها و موانع ایجاد شده توسط دنیای استکبار ، مقتدرانه ادامه داده است.

یکی از دشمنی‌های دشمن در راستای نقض استقلال و دخالت در امور داخلی ایران که بیش از یک دهه است که آن را دنبال می‌کند بهانه تراشی در خصوص فعالیت های صلح آمیز هسته ای کشورمان است. موضوعی که به فرموده رهبر معظم انقلاب «مسئله هسته ای هم نباشد یک بهانه دیگری می‌آورند، مسئله حقوق بشر هست، مسئله حقوق زنان هست، مسائل گوناگون را می‌سازند.».(16/04/93)
جناب آقای روحانی؛

چندی است زمزمه هایی مبنی بر عبور تیم مذاکره کننده هسته‌ای از خطوط قرمز مذاکرات به گوش می‌رسد. هر چند ما مسئولین بسیج دانشجویی بیش از 100 دانشگاه جریان ساز کشور به این شنیده ها استناد نمی‌کنیم اما از باب یادآوری در این راستا و پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که فرمودند: «مذاکرات ایرادی ندارد اما لازم است ملت بیدار باشد » (1392/8/12) و به عنوان بخشی از قشر بیدار ملت بزرگ ایران اسلامی لازم است نکاتی را در قالب نصیحت که از حقوق شهروندان نسبت به حاکمان در اسلام است به عرض برسانیم.

اگر در پی حل مسئله هسته ای به هر قیمت ممکن هستید؛ بدانید که قبل از مسئله هسته‌ای هم، این دشمنی ها، مخالفت ها از ابتدای انقلاب بوده است و خوی استکباری اینگونه است که اگر قدمی عقب بنشینید، قدم ها به جلو خواهند آمد و خواسته‌های ناحق استکبار به همراه تحقیر کردن سایر ملت ها جزء لاینفک رفتار این غده سرطانی است و به فرموده رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی): «معلوم شد با عقب نشینی، با تعلیق غنی سازی، با عقب افتادن کار، با تعطیل کردن بسیاری از کارها مشکل حل نمی‌شود. طرف مقابل دنبال مطلب دیگری است». ( 1392/8/12)

«مسئله اصلی، حراست مقتدرانه نظام اسلامی از ثروت عظیم نفت و گاز در این کشور است» و «آن کسانی که خیال می کنند اگر مسئله انرژی هسته ای را حل کردیم، مشکلات حل خواهد شد، خطا می‌کنند. مسئله، مسئله فشار است. می‌خواهند یک ملت را به زانو در بیاورند؛ می خواهند انقلاب را زمین بزنند.» (1391/01/01 )

اگر نگران اداره کشور و فشارهای دشمن هستید؛ تکیه بر ظرفیت درون زا و اقتصاد مقاومتی راهکار کارآمدی است که معظم له بارها به آن اشاره کرده‌اند، نه اینکه بر فرض به جای حل مسئله، صورت مسئله را پاک کرده و بنزین وارداتی را جاگزین به زعم برخی، بنزین آلوده داخلی کنید. تحریم ها را بایستی با مجاهدت در اجرای اقتصاد مقاومتی خنثی کرد.

اگر واهمه عدم اقبال عمومی در انتخابات را دارید بدانید با اتکال به خداوند و اعتماد به مردم است که می‌توانید از بن بست های مختلف اقتصادی ، سیاسی و موارد دیگر خارج شوید نه اعتماد به شیطان بزرگ که خداوند می‌فرماید: «یَعِدُهُمْ وَ یُمَنِّیهِمْ وَ ما یَعِدُهُمُ الشَّیْطانُ إِلاَّ غُرُوراً ». {(آرى) شیطان به آنان وعده مى‏دهد و ایشان را در آرزوها مى‏افکند و جز فریب به آنان وعده نمى‏دهد . (سوره  النساء، آیه120 )}

فریب وعده ها را نباید خورد و از سویی از تهدیدهای آنان هم نباید ترسید و باز خداوند متعال در این مورد می‌فرماید: «الشَّیْطَانُ یَعِدُکُمُ الْفَقْرَ  ». {شیطان شما را وعده فقر و تهی دستی می دهد. (سوره بقره آیه 268)}

برای تحلیل مسائل به عقلانیت و روش شناسی غربی که به عوامل محسوس و صرفاً مادی محدود است متوقف نشوید و مانند امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری و قبل از ایشان ائمه اطهار(ع) سنتهای الهی را نادیده نگیرید که ملت مسلمان ایران بارها و بارها هم در پیروزی انقلاب و هم در دفاع مقدس و هم پس از آن وجوه عینی این سنت ها را به وضوح دیده و تجربه کرده‌اند که « اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکُم وَ یُثَبِّت اَقدامَکُم » { اى کسانى که ایمان آورده‏اید اگر خدا را یارى کنید یاریتان مى‏کند و گامهایتان را استوار مى‏دارد. (سوره: محمد، آیه:7) }

امروز که باز به فرموده رهبر انقلاب، جمهوری اسلامی به عنوان یک نظام، به عنوان یک حکومت، به عنوان یک مجموعه سیاسی با 30 سال قبل از نظر استحکام قابل مقایسه نیست بدانید اگر دنیا زده نباشیم و ایمان را سر لوحه فکر، برنامه و اقدام قرار دهیم دشمن کاری از پیش نخواهد برد.

برای دچار نشدن به اشتباه محاسباتی خارج از گفتمان غرب تفکر کنید که لازمه آن به فرموده رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) ، اعتماد به خدا و سنن آفرینش،  بی اعتمادی به دشمن و شناخت او ،اعتماد به مردم ، ایمانها ، محبت ها و انگیزه های صادقانه ،اعتماد به صدق مردم و اعتماد به خود باوری و اینکه « ما می توانیم» است (16/04/1393) و اینها مولفه هایی است که از ابتدای شکل گیری انقلاب تا به امروز به فرموده ایشان مجموعه عناصر قوه عقلانی نظام اسلامی و پایه و حرکت او را شکل داده است و نباید تخطی از آن توسط این دولت خدای ناکرده صورت پذیرد.

جمهوری اسلامی به تعبیر حضرت امام خامنه ای یعنی «استقلال، آزادی، پایبندی به ایران اسلامی، حرکت در مسیر اسلام، تن ندادن به تحمیلات دشمنان، درست نقطه مقابل آن چیزی که آنها می‌خواهند» (16/04/1393) و اگر مغز افزار این نظام، غربی بیاندیشد، غربی برنامه بریزد و غربی عمل کند در گفتمان آنها هضم و حل شده و این یعنی انحراف و شکست. پس مراقب برخی مشاوران خود که در این مانیفست تفکر می‌کنند باشید. چراکه در این مانیفست، قیام حضرت سید الشهداء(ع) هم کاری غیر عقلانی، احساسی و غیر مصلحت اندیشانه است.

در پایان ضمن تاکید بر توجه به مسائل بیان شده به دور از هر گونه عینیت و جناحی اندیشی و مبتنی بر سفارش دین مبین اسلام که نصیحت مردم به حاکمان را هدیه آنان به ایشان معرفی می‌کند مواردی را در خصوص مذاکرات هسته‌ای را یادآور می‌شویم:

1- این مذاکرات فقط و فقط باید در مورد مسائل هسته‌ای باشد و لاغیر.

2- تعداد سانتریفیوژها نباید کمتر از 190 هزار سو معادل 56 هزار دستگاه  آن هم برای تولید سوخت یکساله نیروگاه هزار مگاواتی اتمی بوشهر و تا زمان راه اندازی نیروگاه های جدید تا سقف 26 هزار مگاوات نیاز برق فعلی کشور،مورد پذیرش قرار گیرد.

3- پذیرش حق غنی سازی ایران به صورت رسمی و حقوقی توسط اعضای 1+5.

4- تحقیق و توسعه فعالیت های صلح آمیز غنی سازی ایران باید استمرار داشته باشد.

5- تاسیسات فوردو ، آب سنگین اراک ونطنز با میزان غنای 5% باید حفظ شود.

6- همه تحریم‌های ناشی از فعالیت های هسته‌ای باید با توافق جامع به صورت یکجا برداشته شود.

7- تضمین تامین اورانیوم مورد نیاز با غنای 20% برای مصارف تحقیقاتی و دارویی کشور توسط طرف مذاکرات باید صورت پذیرد.

8- عدم پذیرش پروتکل الحاقی که نقض حاکمیت ملی است.

9- تعهدات، در چهارچوپ معاهده NPT و نه چیزی فراتر از آن باید انجام پذیرد.

پرواضح است که موارد قید شده از مطالبات مؤکّد مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بوده و تخطی از این موارد یعنی خروج از خطوط قرمز که ان شاءالله با تدبیر، عقلانیت دینی و شجاعت و تکیه بر خداوند متعال و حمایت آحاد مردم مومن و انقلابی ایران اسلامی، صورت نخواهد گرفت.

ما مسئولین بسیج دانشجویی بیش از 100 دانشگاه کشور به نمایندگی از جمع کثیری از دانشجویان اعلام می‌داریم که عدم رعایت موارد مذکور از سوی دستگاه سیاست خارجی دولت را مساوی با عبور از خطوط قرمزمذاکرات تلقی کرده و در صورت عدم رعایت آنها در توافق جامع، تعین تکلیف دولت را بر مبنای قانون اساسی  از مجلس شورای اسلامی مصّرانه مطالبه خواهیم کرد.»
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها