امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۲۲:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124607
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۲۹
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; محمود واعظی در همایش تشریح برنامه‌های گذر به IPV6 در ایران اظهار داشت: IP نسخه 4 ...

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; محمود واعظی در همایش تشریح برنامه‌های گذر به IPV6 در ایران اظهار داشت: IP نسخه 4 در حال اتمام است و مشکلی که در ایران داریم هم‌اکنون در بسیاری از کشورهای جهان وجود دارد و راه‌حل گذر از نسخه 4 به 6 است.

وزیر ارتباطات گفت: تا سال 2020 حدود 20 میلیارد شی مورد استفاده انسان در جهان به هم متصل می‌شوند و کار بسیار بزرگی پیش رو داریم که باید خود را آماده کنیم.

وی گفت: مرحله گذر باید به طوری انجام شود که کمترین آسیب به کاربران فعلی برسد.

واعظی با بیان اینکه شرایط فعلی یک الزام است و برای تعامل با دنیا ناچار به پیمودن این راه‌حل هستیم گفت: با توجه به موقعیت ایران از برنامه پنجم و انتظار مردم در این باره عقب هستیم.

وزیر ارتباطات افزود: در این باره چندین هدف مورد نظر وزارت ارتباطات است که از آن جمله می توان به  برخی موارد اشاره کرد.

وی توضیح داد: اکنون بزرگترین مشکل بسیاری از شرکت‌های اینترنتی، کمبود IP است که این مشکل توسعه را با محدودیت‌هایی مواجه کرده است. اکنون با نسل سه و چهار موبایل مواجه هستیم. همچنین سیاست دولت گسترش استفاده از اینترنت در نقاط محروم و روستاها است که این موارد گذر به نقطه 6 را یک الزام کرده است.

وی گفت: از سوی دیگر 10 سال است که مردم با واژه‌های مختلفی شاهد اجرای شبکه ملی اطلاعات هستند و دولت یازدهم تصمیم جدی داشت تا آنچه مردم 10 سال منتظر بودند را در اولویت اجرا قرار دهد. در این باره مدل مفهومی تدوین شده، جلسات مختلفی برگزار شده و تقسیم کار انجام شده است.

وی همچنین یادآور شد: باید دستورالعملی برای گذر به IP نسخه 6 به اپراتور‌ها اعلام شود تا آن را در خرید‌های خود لحاظ کنند.

وی ادامه داد: همچنین باید با گمرک و رگولاتوری هماهنگی باشد تا خرید‌هایی که انجام می‌شود منطبق با سیاست‌های آینده کشور در گذر به نسخه 6 باشد تا اجازه ندهیم سرمایه برای واردات تجهیزاتی از کشور خارج شود که مورد استفاده قرار نگیرد.

واعظی تاکید کرد: در نهایت آنچه که آن را حقوق شهروندی می‌دانیم و مردم باید از آن امکانات استفاده کنند را در اختیار مردم قرار خواهیم داد.
انتهای پیام/آ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها