امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۲۱:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124625
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۲۹
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از نمایشگاه مطبوعات، بهروز کمالوندی سخگنوی سازمان انرژی اتمی در گفتگو با خبرنگار فارس ادعای مطرح ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از نمایشگاه مطبوعات، بهروز کمالوندی سخگنوی سازمان انرژی اتمی در گفتگو با خبرنگار فارس ادعای مطرح شده از سوی یک اندیشکده آمریکایی مبنی نقض توافق ژنو از سوی ایران را رد کرد و گفت: ایران هیچ تعهدی برای متوقف کردن فعالیتهای تحقیق و توسعه خود نداده است.

وی در مورد این ادعا که تزریق گاز به دستگاه سانتریفیوژ IR5 نقض توافق بوده گفت: ایران با این کار نه تعهدات پادمانی و نه برنامه مشترک اقدام را که سال گذشته در ژنو به دست آمد را نقض نکرده است چرا که ایران می‌تواند نه فقط در یک دستگاه بلکه در یک آبشار هم به کرات گاز تزریق کرده و فعالیت تحقیق و توسعه را ادامه دهد.

کمالوندی همچنین درباره روند مذاکرات با آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: آژانس روز گذشته نامه‌ای به ایران ارسال کرده و تاریخ جدیدی را برای برگزاری نشست بین ایران و آژانس پیشنهاد داده است که ایران در حال بررسی این تاریخ است ولی هنوز هیچ تاریخی مورد توافق قرار نگرفته است.

مشروح این مصاحبه متعاقبا منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها