امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۶:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124649
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۵۰
تعداد بازدید: 73
به گزارش فارس، سید «نظام الدین موسوی»، مدیر عامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در ملاقات با هیئتی از خبرنگاران و روزنامه‌نگاران فلسطینی در حاشیه

به گزارش فارس، سید «نظام الدین موسوی»، مدیر عامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در ملاقات با هیئتی از خبرنگاران و روزنامه‌نگاران فلسطینی در حاشیه جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها در تهران گفت: رسانه‌ها نقش برجسته‌ای در تحکیم جایگاه و اعتبار مساله فلسطین دارد چرا که آرمان های فلسطین مهم‌ترین مساله امت عربی و اسلامی است.

وی ضمن تاکید بر تعمیق روابط ایران و فلسطین افزود: رسانه‌ها وظیفه دارند که نقش اساسی در نشان دادن مظلومیت ملت فلسطین ایفا کنند و این خود عملی جهادی است که ارزش آن از کار یک مبارز میدان کمتر نیست.

در این دیدار که خبرنگاران فلسطینی گزارشی مفصل از وضعیت خبرنگاران و اصحاب رسانه قبل، حین و بعد از جنگ اخیر غزه ارائه کردند، دبیرکل انجمن روزنامه نگاران مسلمان بر حمایت جامعه رسانه‌ای ایران از روزنامه نگاران فلسطینی تأکید و آمادگی خود را برای استقبال و تجلیل از روزنامه‌نگاران فلسطینی حاضر در جنگ سوم غزه اعلام کرد.

موسوی در بخش دیگری از این دیدار، افکار عمومی جمهوری اسلامی ایران را تشنه شناخت و آگاهی از واقعیت‌های ناگفته غزه دانست و گفت: در ایران هنوز افرادی هستند که از اشتراکات و علقه‌های مشترک میان ایرانی‌ها و فلسطینی‌ها اطلاع درستی ندارند.

وی با اشاره به انتشار اخبار و گزارش‌هایی از میزان ارادت فلسطینی‌های غزه به ائمه اطهار علیهم السلام که اخیراً در رسانه‌های منطقه نیز منتشر شد، گفت: اطلاع از اینکه در نوار غزه بسیاری از اماکن به نام بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهراء(س) نامگذاری شده و یا مساجد و مراکزی بنام ائمه اطهار علیهم السلام است، بازتاب‌های وسیعی در جامعه ایرانی داشت.

وی تصریح کرد :  این در حالی بود که دستگاه تبلیغاتی نظام سلطه و دول مرتجع عرب همواره در بین افکار عمومی ایران از برادران فلسطینی به بدی یاد می‌کردند و با هدف ایجاد تفرقه مدعی بودند که فلسطینی‌ها سب پیامبر (ص) و اهل بیت علیهم السلام می‌گویند. 

دبیرکل انجمن روزنامه نگاران مسلمان تأکید کرد: افشای این توطئه از طریق انتشار سلسله گزارش‌های خبری و تصاویری از مراکز، مساجد و اماکن عمومی در نوار غزه به نام‌های ائمه اطهار علیهم السلام و آگاهی افکار عمومی در ایران و منطقه، کار بزرگ روزنامه نگارانی چون شماست و ما خواستار استمرار این خط رسانه‌ای برای ایجاد وحدت بین دو ملت ایران، فلسطین و ملت‌های منطقه هستیم.

وی گفت: مطلع هستیم که چنین توطئه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران نیز در فلسطین توسط دشمنان وحدت ملت‌ها دنبال می شود که ان‌شاء‌الله با بیداری و هوشیاری شما اصحاب رسانه فلسطینی این توطئه نقش بر آب خواهد شد کما اینکه تاکنون نیز با شکست مواجه شده است.

در این دیدار «مهدی شکیبایی» سخنگوی انجمن روزنامه نگاران مسلمان و جمعی دیگر از اصحاب رسانه حضور داشتند.

انتهای پیام

 

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها