امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124658
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۵۰
تعداد بازدید: 41
قاسم جعفری سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد جزئیات جلسه ...

قاسم جعفری سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد جزئیات جلسه امروز این کمیسیون گفت: به دلیل گلایه اعضا از استنکاف سرپرست وزارت علوم از ارائه مدارک خواسته‌شده، عدم همکاری در مورد مسئله بورسیه‌ها و در اختیار نگذاشتن مستندات درخواستی که یک ماه بابت آن به این وزارتخانه فرصت داده شده بود اعضای کمیسیون آموزش تقاضای اعمال ماده 236 درباره وزارت علوم را تقدیم هیات رئیسه کردند.

وی از حضور رئیس دانشگاه علمی- کاربردی در ادامه جلسه امروز کمیسیون خبر داد و افزود: مشکلات هم‌ترازی مدارک دریانوردان که از سوی وزارت علوم به رسمیت شناخته نمی‌شود مطرح شد و مقرر گردید نمایندگانی از این دانشگاه و کمیسیون آموزش ظرف دو ماه طی جلساتی این مسئله را حل کنند.

جعفری به بررسی مشکلات سازمان فنی و حرفه‌ای و رسیدگی به مطرح شدن زمزمه‌های مربوط به تمایل دولت نسبت به ادغام ۲ دانشگاه فنی حرفه‌ای و علمی کاربردی اشاره کرد و گفت: رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای این شایعه را رد کرد و اظهار داشت که صرفا بحث هم افزایی مطرح است.

وی نگرانی از حرکت بدون مهار دانشگاه آزاد در جذب دانشجو و توسعه ظرفیت تحصیلات تکمیلی این دانشگاه را به عنوان جزئیات دیگر جلسه امروز کمیسیون آموزش مطرح کرد و افزود: این موضوع برای آینده کشور خطرناک است و تاکنون نیز پاسخ قانع‌کننده‌ای دریافت نکرده‌ایم.

سخنگوی کمیسیون آموزش گفت: دانشگاه آزاد فارغ از راهبرد کلی کشور برای خود نقشه راه تدوین می‌کند.
 
براساس این گزارش، در ماده ۲۳۶ آیین نامه داخلی مجلس آمده است؛ هرگاه حداقل ده‌نفر از نمایندگان و یا هرکدام از کمیسیون­ها، عدم رعایت شئونات و نقض یا استنکاف از اجرای قانون یا اجرای ناقص قانون توسط رئیس جمهور و یا وزیر و یا مسؤولان دستگاههای زیرمجموعه آنان را اعلام نمایند، موضوع بلافاصله از طریق هیأت رئیسه جهت رسیدگی به کمیسیون ذی‌ربط ارجاع می‌گردد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها