امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۹:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124681
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه در صحن علنی و در جریان ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه در صحن علنی و در جریان بررسی پیشنهاد دو فوریت نحوه اجرای قسمتی از اصل 160 قانون اساسی به عنوان مخالف با تأکید بر اینکه موافقان هیچ‌گونه فوریتی برای پیشنهاد خود مطرح نکرده‌اند، اظهار داشت: هم‌اکنون کل اصل 160 قانون اساسی در کمیسیون اجتماعی در حال بررسی است.

وی افزود: انتظار داریم وزیر دادگستری درباره همه امور قوه قضائیه مانند سازمان زندان‌ها، ثبت اسناد و غیره پاسخگو شود و طرح آقای دهقان ناقص است و هیچ فوریتی هم ندارد.

قاضی‌پور با پیشنهاد بازگشت طرح به کمیسیون و لحاظ کردن همه مواد 160 در اصلاح آن خاطرنشان کرد: مشکلات عدیده میان نمایندگان مجلس و قوه قضائیه وجود دارد که با این طرح حل نخواهد شد و اعضای کمیسیون‌های اجتماعی و قضایی باید آن را مورد بررسی قرار دهند.

کمال‌الدین پیرموذن نماینده مردم اردبیل نیز به عنوان مخالف بعدی با طرح این سوال که آیا حق کسی تضییع شده است؟ تصریح کرد: آیا منافع ملی ما به خطر افتاده است که به دنبال تصویب فوریت افزایش اختیارات وزیر دادگستری هستیم؟

وی اضافه کرد: درست است که مسئله اسید‌پاشی در اصفهان افکار عمومی را مکدر کرده است اما بیم آن دارم که تصویب فوریت برای طرح نحوه اجرای قسمتی از اصل 160 قانون اساسی خام باشد.

پیرموذن در ادامه عنوان کرد: بدون نظر کمیسیون و سایر نمایندگان قانون جامع و کاملی تدوین نخواهد شد، مشکی حل نمی‌شود و وزیر دادگستری هم به من گفتند که در این طرح اختیارات زیادی به من داده نشده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها