امروز : جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 24
۱۷:۵۰
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124693
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 8
حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با بیان

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با بیان اینکه در دور جدید مذاکرات هسته‌ای دست طرف غربی خالی است، اظهار داشت: تیم مذاکره‌کننده باید نسبت به این موضوع حساس بوده و تحت تأثیر بلوف‌های طرف مقابل قرار نگیرد.

وی با تأکید بر اینکه مذاکره‌کنندگان باید با قاطعیت و هوشیاری از حقوق به رسمیت شناخته شده ما در NPT دفاع کنند، تصریح کرد: بدیهی است که پذیرفتن چارچوب‌های جدید خارج از قواعد بین‌المللی برای کشور قابل قبول نیست.

نماینده محلات به رعایت خطوط قرمز تعیین شده از سوی نظام جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد و افزود: مردم و مجلس نسبت به این خطوط قرمز حساسیت ویژه دارند.

سلیمی اضافه کرد: اگر طرف غربی بخواهد غیر از اصول پذیرفته شده در NPT مسئله‌ای را به ما تحمیل کند، هم خلاف قواعد بین‌المللی عمل کرده و هم قاعده بازی را برهم زده است.

وی توافق نهایی در مسئله هسته‌ای را نیازمند مصوبه مجلس دانست و ادامه داد: طبق قانون اساسی باید معاهده‌ها به تصویب نمایندگان برسد و تیم مذاکره‌کننده فعالیت خود را انجام دهد و مجلس نیز باید بر اساس مصالح و منافع عمومی توافق نهایی را تصویب کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار