امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۵:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124707
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی ربیعی، با ابراز خوشحالی از برگزاری این نمایشگاه در خانه هنرمندان ایران، گفت: برگزاری این نمایشگاه

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی ربیعی، با ابراز خوشحالی از برگزاری این نمایشگاه در خانه هنرمندان ایران، گفت: برگزاری این نمایشگاه می‌تواند آغازی باشد برای برگزاری نمایشگاه‌های دیگری با موضوع فقر، نابرابری، کار کودک و مسائل اجتماعی، وزارت کار نیز از برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی قطعاً حمایت می‌کند، زیرا هنر می‌تواند معضلات و واقعیت‌های اجتماعی را با زبان و فرم خود به تصویر بکشد.

ربیعی، با اشاره به نقش خانه هنرمندان در فضای هنری ایران، گفت: ما ساختمانی برای برگزاری نمایشگاه‌هایی با موضوعات آسیب‌های اجتماعی در نظر گرفته‌ایم که از خانه هنرمندان ایران می‌خواهم در آماده کردن و برگزاری نمایشگاه‌های مختلف اجتماعی در این مسیر با همراهی و همکاری کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پس از دریافت کارت عضویت افتخاری انجمن عکاسان مطبوعاتی در جمع عکاسان مطبوعاتی گفت: من عضو خانواده مطبوعات هستم و خودم را از مجموعه فعالیت‌هایی که در حوزه رسانه انجام می‌شود، جدا نمی‌دانم. از قضا در دانشگاه هم درس رسانه دارم و دانشجوهای زیادی در حوزه رسانه داشته‌ام. حس می‌کنم احترام و ارزش گذاشتن و تقویت‌کردن فعالیت‌های مطبوعاتی هم نهاد آزادی را در کشور پربار‌تر می‌کند و هم هنر به اعتقاد من به خصوص در این جمع که هستم، عکاسی می‌تواند با بیان واقعیت‌های اجتماعی به نوعی همه جامعه را با مسایل مختلف اجتماعی درگیر کند.

وی افزود: در عکس‌هایی که من در این نمایشگاه دیدم از کار و تولید و فقر و نابرابری بود تا زیبایی‌های طبیعت و تفریح و ورزش؛ در واقع زندگی روزمره ایرانی را می‌شود در این عکس‌ها دید. من به خصوص آن قسمت که به وزارتخانه خودم مربوط است، جلوه‌هایی از کار و تلاش، زندگی کارگر، رنج کارگر، زندگی یک معلول، زنان سرپرست خانوار، کودکان کار و... را در این نمایشگاه دیدم و فکر می‌کنم این عکس‌ها نوعی بیان واقعیت‌های اجتماعی هستند که به ما هم در حوزه سیاست‌گذاری کمک می‌کنند؛ علاوه بر آن مجموعه فعالیت‌هایی که در حوزه هنر انجام می‌شود به نشاط جامعه، زنده‌بودن جامعه و همدلی بیشتر در بین اعضای جامعه و دولت و جامعه می‌تواند کمک کند.

ربیعی، در پاسخ به این پرسش که آیا بازدید وزیر کار از خانه هنرمندان ایران می‌تواند نوید‌دهنده این باشد که هنر بیش از پیش به عنوان یک حرفه و شغل در کشور شناخته شود و از حمایت‌ها و ضوابط قانونی کار بهره ببرد، اظهار داشت: من هر چه از دستم بربیاید به خصوص برای خانواده بزرگ هنرمندان، سینماگران، روزنامه‌نگاران که خودم جزئی از آنها هستم، حتما انجام خواهم داد. همه تلاشم را به کار می‌گیرم که تشکل‌هایشان شکل بگیرد و در این موضوع از هیچ کاری دریغ ندارم، منتها من دنبال تشکل‌های دو سه روزه نیستم که بنیان‌های سست داشته باشد،  به عنوان مثال برای روزنامه‌نگاران من به دنبال یک تشکل اساسی، بنیادی و فراگیر هستم و رایزنی‌هایی را انجام می‌دهم که این تشکل بتواند به صورت پایدار تشکیل و ماندگار شود. از طرف دیگر مسایلی مثل بیمه را به جد دنبال کرده‌ام و باز هم با همه توان خودم دنبال می‌کنم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان دیدار از خانه هنرمندان ایران، اظهار داشت: امیدوارم در آینده‌ای نزدیک در قالب تعاونی‌ها که در آن قدرت عمل بیشتری داریم، کمک کنیم که تعاونی‌ها تشکیل شوند و بتوانیم در این قالب هم به هنرمندان کمک کنیم ضمن اینکه مجموعه امکاناتی که وزارتخانه ما در اختیار اتحادیه‌ها، تشکل‌ها، سندیکاها، انجمن‌های مختلف در حوزه رسانه و هنر قرار دارد. همچنین بنا دارم در ارتباط با بحث گروه‌هایی که از نظر اجتماعی دچار آسیب شده‌اند کار جدی و مستمر هنری انجام بدهیم به عنوان مثال هنر معلولین را بیشتر به صحنه بیاوریم و حمایت کنیم. برنامه‌هایی داریم که در آینده ارتباطمان را با جامعه هنری تنگاتنگ خواهد کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار