امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۰:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124710
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
مهدی فضائلی، مدیرعامل موسسه سروش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و در پاسخ به این پرسش که رسانه‌ها چطور ...

مهدی فضائلی، مدیرعامل موسسه سروش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و در پاسخ به این پرسش که رسانه‌ها چطور می‌توانند به فداکاری معلمان همچون فداکاری معلم لرستانی توجه بیشتری داشته باشند، اظهار داشت: کار فرهنگ‌سازی در تمام حوزه‌ها نوعی معرفی الگوها و نمونه‌ها در بخش‌های مختلف یکی از کارکردهایی است که رسانه‌ها می‌توانند داشته باشند.

وی افزود: این موضوع اختصاص به جامعه فرهنگیان کشور ندارد و در اقشار و صنوف مختلف که در جامعه داریم نمونه‌هایی پیدا می‌شوند که ارزشمند هستند.

فضائلی با بیان اینکه بیشتر اقشار و صنوف جامعه زحمتکش هستند خاطر نشان کرد: در برخی موارد یک اتفاقات و شرایطی پیش می‌آید و انسان در آن لحظه یک بروز و ظهور خاصی از خود نشان می‌دهد.

مدیر عامل موسسه سروش ادامه داد: وقتی این اتفاقات رخ می‌دهد رسانه‌ها باید نگاه دقیق و تیزبین داشته باشند و این موضوعات را شکار کنند و آنها را ترویج دهند تا برای آن قشر خاص و تمام جامعه به عنوان یک الگو مطرح شود.

فضائلی تصریح کرد: در فضایی که متاسفانه در نشر نکات منفی فعالیت‌هایی وجود دارد این طور صحنه‌ها و برجسته کردن آن و انعکاس آنها در امیدآفرینی جامعه موثر است.

وی در پاسخ به این پرسش که رسانه‌ها برای نمایان کردن این موضوع چه وظیفه‌ای دارند، گفت: رسانه‌ها باید به این موضوعات توجه بیشتری داشته باشند و مجموعه خروجی‌هایی که رسانه دارد می‌توان این موضوعات و فعالیت‌ها را ترویج داد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار