امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۰:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124722
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 140
غلامرضا عبدالوند مشاور معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پاسخ به

غلامرضا عبدالوند مشاور معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پاسخ به این پرسش که «آخرین وضعیت برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش‌دبستانی چگونه است؟»، اظهار داشت: برای این افراد حق به وجود آمده است.

وی افزود: در شرایطی که سرانه دانش‌آموز پایین است و هر چه پول برای سرانه و افزایش حقوق معلم بدهیم کم است، این موضوع امکان‌پذیر نیست؛ چرا مدارس غیرانتفاعی موفق‌ترند، زیرا به آنها پول تزریق می‌شود.

عبدالوند ادامه داد: به عنوان مثال، دولت به وزارت بهداشت اعتباری داد و آثار خدمات بهداشتی را از خانه‌های بهداشت تا بیمارستان ها دیدیم و اگر در آموزش و پرورش این اتفاق بیفتد نتیجه بهتری می‌گیریم.

وی با بیان اینکه برای مربیان پیش‌دبستانی حق به وجود آمده است، خاطرنشان کرد: در شرایطی که آموزش و پرورش در بسیاری جاها معلم ابتدایی نیاز ندارد، این معلمان پیش‌دبستانی کجا بروند؛ وقتی نیرو نیاز نباشد، این مربیان پیش‌دبستانی باید در کنار معلمان مازاد باشند.

مشاور معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور با بیان اینکه مخالف تبدیل وضعیت مربیان پیش‌دبستانی نیستیم، گفت: به عنوان عضو شورای عالی آموزش و پرورش نمی‌دانم اکنون آموزش و پرورش چقدر نیرو نیاز دارد، زیرا ساماندهی انجام نشده است.

عبدالوند افزود: آموزش و پرورش یک عزم ملی نیاز دارد تا وضعیت نیروی انسانی آن سامان یابد؛ از طرفی، بین مربیان پیش‌دبستانی تعدادی هستند که دانشگاه نرفته‌اند و فن معلمی را بلد نیستند و از طرفی هم افرادی هستند که دانشگاه رفته‌اند و می‌توانند.

عضو شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مشکل آموزش و پرورش تبدیل وضعیت مربیان پیش‌دبستانی نیست، تصریح کرد: به نظرم باید یک کارگروهی متشکل از معاونت راهبردی و منابع انسانی ریاست‌جمهوری و وزارت علوم تشکیل شود تا آموزش و پرورش را سامان دهند.

وی افزود: آموزش و پرورش در مجموع بیمار است و اگر مشکل بودجه دارد، کم بودن حقوق معلمان و سرانه دانش‌آموز است که هیچ‌کسی با این قضیه مخالف نیست.

مشاور معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور با طرح این پرسش که «اکنون 200 هزار نیروی مازاد آموزش و پرورش کجا سرگرم هستند؟»، اظهار کرد: اگر نیروهای مازاد آموزش و پرورش را جمع کنیم و حقوق آنها بین دیگر کارکنان سرشکن شود وضعیت بهتر خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها