امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۶:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124723
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
ایمانی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس با حضور در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در نمایشگاه مطبوعات گفت: طرحی مشترک با وزارت ...

ایمانی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس با حضور در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در نمایشگاه مطبوعات گفت: طرحی مشترک با وزارت بهداشت و آموزش و پرورش اجرا خواهد شد. این طرح در قالب خدمات شیارپوش دندانی (فیشورسیلنت) برای 608 کودک 8 تا 10 سال این خدمات ارائه می‌شود که کودکان می‌توانند 7 آذرماه به بیمارستان شهید چمران مراجعه کنند.

وی ادامه داد: در این طرح مشترک همچنین 1200 دندان کودکان را فلورایدتراپی می‌کنند و این خدمات در کلینیک دندانپزشکی بیمارستان چمران ارائه خواهد شد.

به گفته وی هزینه فلورایدتراپی برای هر فرد 500 هزار تومان است اما این طرح مشترک به صورت رایگان برای دانش آموزان ارائه می‌شود.

مدیر اطلاع‌رسانی سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح گفت: با انجام این طرح تا 85 درصد از پوسیدگی دندان پیشگیری خواهد شد و از ابتلای کودکان به بیماریهای قلبی تا 15 درصد جلوگیری می‌شود.

ایمانی افزود: در کنار ارائه این خدمات همزمان فرهنگ‌سازی و آموزش به خانواده‌ها در رابطه با اینکه کودکان تغذیه مناسب را برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های دندان داشته باشند و نکات بهداشت دهان و دندان آموزش داده می شودد.
 
وی گفت: همچنین 17 و 18 دی‌ که هر ساله همایش اخلاق پزشکی در مراکز درمانی نیروهای مسلح برپا می شود که در این همایش اخلاق پزشکی را در تمام بخش‌های مختلف درمانی معرفی کرده و از افرادی که در این زمینه و در دوران دفاع مقدس فعالیت داشته اند، تقدیر می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها