امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۳:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124737
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
فرحناز رافع، رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به اجرای طرح سفرنامه ...

فرحناز رافع، رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به اجرای طرح سفرنامه سلامت و امید در 12 استان کشور تصریح کرد: بزرگترین کاری که توسط داوطلبان هلال احمر در حال انجام آن است طرح سفرنامه سلامت و امید است که در این طرح 4 شهرستان محروم از 12 استان تا پایان امسال تحت پوشش قرار می گیرند.

وی افزود: با اجرای این طرح خدمات آموزشی با محوریت پیشگیری از بیماریها اجرا می شود می توان گفت تونل سلامت ایجاد می شود به عنوان مثال پیشگیری از سرطان‌های شایع در زنان، آموزش گسترده در رابطه با درمان کف پای صاف برای افراد زیر 14 سال ارائه می شود چرا که تا  سن 14 سالگی امکان اصلاح کف پای صاف وجود دارد و پس از آن امکان درمان و اصلاح وجود ندارد.

رافع خاطرنشان کرد: بهداشت سالمندان، کنترل فشار، قند و چربی خون و تغییر سبک زندگی از دیگر خدماتی است که در ایستگاه‌های این طرح ارائه می شود چرا که با رعایت سبک زندگی ایرانی- اسلامی بیماری‌های قلبی و عروقی و سرطان‌های گوارشی کنترل می‌شود.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در رابطه با سبک زندگی ایرانی اسلامی گفت: اگر سبک زندگی اسلامی را در زندگی خود مراعات کنیم مانند جرعه جرعه نوشیدن آب و اینکه چه اعمالی در چه موقع انجام شود بسیاری از مشکلات و بیماری‌ها از بین خواهد رفت.

وی افزود: همچنین با مشارکت مردم یک خانه سلامت عمومی در هر شهرستان محروم که مشمول این طرح قرار می گیرد احداث می‌کنیم که این خانه سلامت تنها کار آموزش و پیشگیری و تا حدی تشخیص را بر عهده دارد و آموزش دهندگان پزشک و پیراپزشک هستند.

رافع افزود: امسال به عنوان مدل این طرح را در استانهایی مانند گلستان، اصفهان، کرمانشاه، ایلام، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان و استان خوزستان اجرا می‌کنیم. تاکنون در استان‌های گلستان و اصفهان اجرایی شده است و روز دوشنبه 19 آبان‌ این طرح در استان لرستان در شهرستان الیگودرز اجرا خواهد شد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر تاکید کرد: پس از انجام این طرح و بررسی نتایج آن یک مدل ملی و یک مدل بین‌المللی طراحی می‌کنیم، تا کشورهای کمتر توسعه یافته یا در حال توسعه منطقه نیز بتوانند از این طرح استفاده کنند و فرهنگ پیشگیری و آموزش برای سلامت نهادینه شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها