امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۲:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124744
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 157
به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «پاتریشیا ساسنال» رئیس پروژه خاورمیانه و شمال آفریقای لهستان امروز -یکشنبه- در ...

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «پاتریشیا ساسنال» رئیس پروژه خاورمیانه و شمال آفریقای لهستان امروز -یکشنبه- در همایش بزرگداشت 540 سال روابط دیپلماتیک بین ایران و لهستان که در مرکز آموزش و پژوهش‌های بین‌المللی وزارت خارجه برگزار شد، با بیان اینکه لهستان با کشورهای دیگر اروپایی به دنبال ایجاد فرصت‌هایی هستند که روابط خود را با ایران گسترش بخشیده و احیا‌ کنند، گفت: بعد از توافقنامه ژنو تمایل شدیدی در اتحادیه اروپا وجود دارد که روابط با تهران گسترش پیدا کند.

وی افزود: روابط آینده ایران و لهستان منوط به وضعیت گفت‌وگوهای ایران و 1+5 دارد، ولی لهستان باید از فرصت‌های خود برای ارتقای روابط با ایران استفاده کند.

ساسنال با تاکید بر اینکه قدرت فزاینده منطقه‌ای ایران و همچنین گسترش اقتصاد لهستان وضعیت جدیدی را برای گسترش روابط بین دو کشور ایجاد کرده، تصریح کرد: بسیاری از کشورهای اروپایی پس از توافقنامه ژنو هجوم به بازارهای ایران را آغاز کردند.

رئیس پروژه خاورمیانه و شمال آفریقای لهستان اظهار داشت: روابط و گفت‌وگوهای دوجانبه بین تهران و ورشو باید با صراحت بیشتری دنبال شود، ضمن اینکه تعاملات لهستان در زمینه ادیان زمینه‌های خوبی را برای گسترش روابط با ایران ایجاد کرده است.

وی با انتقاد از عدم سازگاری دانشجویان عربستانی با فرهنگ لهستان گفت: دانشجویان ایرانی به خوبی خود را با فرهنگ کشورهای خارجی وفق می‌دهند.

رئیس پروژه خاورمیانه و شمال آفریقای لهستان تصریح کرد: جنبه احساسی و عاطفی‌ که بین فرهنگ و تاریخ مشترک ایران و لهستان وجود دارد می‌تواند به گسترش مناسبات تهران و ورشو کمک کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها