امروز : شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 21
۱۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124745
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از جروزالم پست، «عمیر پرتز» وزیر محیط زیست رژیم صهیونیستی که پیشتر اعلام کرده بود ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از جروزالم پست، «عمیر پرتز» وزیر محیط زیست رژیم صهیونیستی که پیشتر اعلام کرده بود به دلیل سیاست‌های نتانیاهو از دولت استعفا می‌دهد، گفت: «به خاطر مذاکرات صلح (سازش) به کابینه پیوستم».
«عمیر پرتز» وزیر محیط زیست رژیم صهیونیستی با برگزاری کنفرانسی خبری، ضمن استعفا، نتانیاهو و به شدت از مواضع او در قبال سیاست‌های داخلی و خارجی انتقاد کرد.
وی که پیشتر به شدت از مواضع نتانیاهو انتقاد کرده بود، روز یکشنبه در کنفرانس خبری شرکت و استعفای خود را از کابینه ائتلافی اعلام کرد.
وزیر پیشین جنگ این رژیم گفت: «نتانیاهو نمی‌تواند به متهم کردن و مقصر دانستن مردم برای مشکلات جاری ادامه دهد بلکه باید راه حل ارائه دهد اما او راه‌حل ندارد؛ او خودش بخشی از مشکل است».
«پرتز» با انتقاد از مواضع نتانیاهو در قبال مذاکرات سازش با تشکیلات خودگردان تصریح کرد: « در سه ماه گذشته رویکرد و جو موجود در دولت تغییر کرده و نتانیاهو به مواضع افراطی گذشته خود بازگشت؛ نتیجه‌گیری من از مواضع و سیاست‌های نخست‌وزیر این است که وی، یک فرد افراطی است».
وزیر محیط زیست این رژیم گفت: «من برای دادن فرصت به مذاکرات صلح(با فلسطین) به کابینه پیوسته بودم؛ من و نتانیاهو همیشه مواضع سیاسی متفاوتی داشته‌ایم».
وی با انتقاد از سیاست‌های داخلی نتانیاهو هم افزود: «وقتی من می‌بینم باید روی بودجه‌ای در تضاد با خواست جامعه رای بدهم متوجه شدم که برای اینکه بخشی از فرایندی فقیر کردن کودکان اسرائیل باشم، دلیلی وجود ندارد».
«عمیر پرتز» با اشاره به لزوم تغییر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هم افزود: «رقابت‌ برای نخست‌وزیری به نحوی پیش رفته که اسرائیلی‌ها متقاعد شدند هیچ جایگزینی به جز نتانیاهو وجود ندارد. آیا ما نظام پادشاهی داریم؟ البته که جایگزین وجود دارد و نتانیاهو راه‌حل(مشکلات) نیست. من هر کاری برای ایجاد جایگزینی برای او انجام می‌دهم».
انتهای پیام/  

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها