امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124747
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست سه جانبه محمدجواد ظریف و جان کری وزرای خارجه ایران، آمریکا و کاترین اشتون

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست سه جانبه محمدجواد ظریف و جان کری وزرای خارجه ایران، آمریکا و کاترین اشتون هماهنگ کننده 1+5 در خصوص دستیابی به راه‌حل جامع هسته‌ای در مسقط از سر گرفته شد.

قرار بود این نشست ساعت ۱۷ به وقت عمان (۱۶:۳۰ به وقت تهران) برگزار شود که با قدری تاخیر برگزار شد.

ظریف، کری و اشتون صبح نیز به مدت سه ساعت و نیم به رایزنی پرداختند که در ابتدای این نشست یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان نیز حضور داشت.

این رایزنی‌ها قرار است فردا نیز در مسقط پایتخت عمان ادامه یابد.

نهمین دور مذاکرات جامع هسته‌ای ایران و گروه 1+5 درباره راه‌حل جامع هسته‌ای روز سه‌شنبه 20 آبان ماه به ریاست ظریف و اشتون و با حضور هیأت‌های مذاکره کننده ایران و شش کشور (آمریکا، فرانسه، روسیه، چین، انگلستان و آلمان) برگزار خواهد شد.

هیأت‌های مذاکره کننده ایران و شش کشور اواخر تیر ماه سال جاری در ششمین دور مذاکرات جامع و پس از آنکه به این نتیجه رسیدند که حصول توافق به دلیل اختلافات موجود امکانپذیر نیست، این مذاکرات را برای چهار ماه دیگر (سوم آذر ماه 93) تمدید کردند که پس از آن یک دور در نیویورک و یک دور نیز در وین بر سر یک میز به گفت‌وگو نشستند.

وزرای خارجه ایران و شش کشور به همراه کاترین اشتون سوم آذر ماه سال گذشته پس از سه دور مذاکره در شهر ژنو درباره برنامه هسته‌ای ایران به توافقی تحت عنوان برنامه اقدام مشترک دست یافتند که این توافقنامه سی ام دی ماه وارد مرحله اجرا شد و از آن پس مذاکرات برای دستیابی به توافق جامع هسته‌ای در حال برگزاری است.

میزان و ظرفیت غنی سازی و تحریم‌های اعمال شده علیه ایران در حال حاضر از مهمترین موارد اختلافی بین دو طرف است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها