امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۶:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124750
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جنبش «فتح» مسئولیت انفجارهای هفته گذشته که اعضای و اموال آن در غزه را هدف قرار داده است، ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جنبش «فتح» مسئولیت انفجارهای هفته گذشته که اعضای و اموال آن در غزه را هدف قرار داده است، متوجه جنبش حماس دانست و اعلام کرد اطلاعاتی در اختیار دارد که نشان می دهد گروه های مسلح وابسته به حماس در این انفجارها دست داشتند.

حماس نیز که قرار بود امنیت برگزاری مراسم سالگرد ترور یاسر عرفات را تامین کند، در پی این اتهامات مطرح شده به مسئولان جنبش فتح ابلاغ کرد که مسئولیت امنیت این مراسم را بر عهده نمی گیرد.

جنبش فتح نیز به «خالد البطش» عضو ارشد جنبش جهاد اسلامی و هماهنگ کننده « کمیته جریان های ملی و اسلامی» در مذاکرات وحدت بین فتح و حماس گفته که برگزاری این مراسم را لغو کند.

به گزارش خبرگزاری «فلسطین الیوم» البطش امروز(یکشنبه) در بیانیه‎ای اعلام کرد که «برادران فتح به ما گفتند که حماس و دستگاه امنیتی متعهد به تامین امنیت مراسم گرامیداشت یاسر عرفات نیستند از همین روی فتح تصمیم گرفت این مراسم را لغو کند».

یاسر عرفات رئیس سابق تشکیلات خودگردان فلسطین در 11 نوامبر 2004 توسط عوامل رژیم صهیونیستی ترور شد.
تحقیقات 9 ماهه الجزیره و دانشمندان در سوئیس حاکی از آن است که رئیس سابق تشکیلات خودگردان فلسطین تدریجا و بر اثر ماده سمی پلوتونیوم ترور شده است.
یاسر عرفات 12 اکتبر 2004 برای درمان راهی فرانسه شد و در یک بیمارستان نظامی در حومه پاریس بستری شد اما وی نه تنها درمان نشد بلکه حال وی به طور ناگهانی رو به وخامت رفت و سرانجام به فاصله کوتاهی در 11 نوامبر 2004 فوت کرد.
از همان زمان شایعاتی مبنی بر دست داشتن موساد (سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی) و حتی برخی مقامات امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین از جمله "محمد دحلان" رئیس دستگاه امنیتی فلسطین در مرگ عرفات وجود داشت.
کمیته پزشکی تحقیق درباره علت مرگ یاسر عرفات به دنبال این شایعات به مدت 9 ماه تحقیقاتی را در این باره انجام داد که نتیجه آن حاکی از آن است پلوتونیوم سمی در سطح بالا در لباس ها و وسائل اطراف عرفات همچون کلاه و مسواک به تدریج باعث مرگ عرفات شده است.
«توفیق الطیراوی» رئیس کمیته تحقیق درباره علت مرگ رئیس سابق تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که رژیم صهیونیستی اولین و تنها متهم در قضیه ترور عرفات می باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها