امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۸:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124763
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دولت مرکزی اسپانیا که با شکایت به دادگاه قانون اساسی این کشور، مخالفت صریح خود را با ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دولت مرکزی اسپانیا که با شکایت به دادگاه قانون اساسی این کشور، مخالفت صریح خود را با برگزاری همه‌پرسی غیررسمی استقلال کاتالونیا اعلام کرده، همزمان با حضور مردم در پای صندوق‌های رأی، این رأی‌گیری را «بی‌فایده و ضد مردم‌سالاری» خواند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ریانووستی، مقامات کاتالونیا بدون توجه به شکایت دولت، همه‌پرسی امروز را یک «مشورت غیررسمی با مردم در خصوص استقلال» نامیده و از ساعت 7 صبح، درب‌های ورودی حوزه‌های اخذ رأی را به روی مردم باز کرده‌اند.

کاتالونیا بخشی خودمختار در شمال شرقی اسپانیا است که به رغم برخورداری از زیرساخت‌های قوی بانکی و حمل و نقل دریایی، به دلیل پرداخت مالیات‌های سنگین به دولت اسپانیا، با 42 میلیارد دلار بدهی به مقروض‌ترین ایالت این کشور تبدیل شده است.

گذشته از انگیزه‌های اقتصادی برای جداییف مردم ناحیه کاتالونیا از نظر تاریخی از اسپانیا جدا هستند و حتی به زبانی غیر از زبان اسپانیولی (زبان کاتالانی) صحبت می‌کنند.

در همه‌پرسی سال 2006، کاتالونیا به بخشی خودمختار تبدیل شد ولی مردم این ناحیه خواستار جدایی کامل از اسپانیا هستند.

دولت مادرید همزمان با رأی‌گیری، این اقدام «آرتور ماس» رئیس‌جمهور محلی کاتالونیا را اقدامی در جهت «پیچیده‌تر کردن آینده این منطقه» خواند و اعلام کرد که از نظر مادرید، نتیجه آراء ارزشی نداشته و سودی هم برای مقامات کاتالان نخواهد داشت.

انتخابات از ساعت 7 صبح به وقت گرینویچ شده و تا ساعت 12 ظهر، بیش از یک میلیون و 100 هزار کاتالان «نظر مشورتی» خود را در خصوص آینده سرزمین مادری، بر روی تعرفه‌های رأی نوشته و به درون صندوق‌ها ریخته‌اند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها