امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۱۲:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124767
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش گروه بین‌المللی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «فدریکا موگرینی» وزیر امور خارجه ایتالیا و مسئول جدید سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز

به گزارش گروه بین‌المللی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «فدریکا موگرینی» وزیر امور خارجه ایتالیا و مسئول جدید سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز یکشنبه، اخبار منتشر شده در خصوص ورود تانک‌های روسیه به خاک اوکراین را نگران کننده خواند.

مقامات اوکراین اواخر هفته گذشته مدعی شدند که ستونی شامل ده‌ها تانک و چندین توپ هویتزر به علاوه چند نفربر پر از سربازان روس از مرزهای این کشور گذشته و به سمت منطقه بحران‌زده لوهانسک که در کنترل استقلال‌طلبان است، در حرکت است.

مقامات نظامی روس این خبر را ادعایی بی‌اساس خواندند و آمریکایی‌ها هم ضمن ابراز نگرانی از احتمال واقعی بودن چنین خبری گفته بودند که آخرین اخبار موثق پنتاگون حاکی از تجمع نظامیان روسیه در 25 کیلومتری مرز اوکراین است.

بر اساس گزارش رادیو آزاد اروپا، خانم موگرینی هم امروز بدون رد و یا تأیید این خبر، گفت: گزارش‌های اخیر نمایندگی ناظر سازمان امنیت و همکاری اروپا در خصوص حضور کاروان‌های نظامی مجهر به سلاح‌های سنگین، تانک و سربازان بدون نشان نظامی مشخص در مناطق تحت کنترل جدایی‌طلبان، یک تحول خیلی نگران‌کننده است.

وی همچنین احترام همه طرفین توافقنامه آتش‌بس مینسک به مفاد این تعهدنامه و تمامیت ارضی اوکراین را خواستار شد؛ موگرینی از روسیه هم خواست مسئولیت خود را در این به انجام برساند.

نمایندگان روسیه و اوکراین و فرستادگان استقلال‌طلبان روز جمعه 14 شهریور در شهر مینسک پایتخت بلاروس دور هم آمدند و بر سر اعمال آتش‌بس در شرق اوکراین توافق کردند. این آتش‌بس گام اول از یک طرح کلی صلح میان کی‌یف و استقلال‌طلبان است که آزادی اسرای دو طرف، مستقر شدن ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا در مرزهای مشترک اوکراین و روسیه، برگزاری انتخابات پیش از موعد در مناطق جنوب‌شرقی اوکراین و تمرکز زدایی قدرت در این کشور را نیز شامل می‌شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار