امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۱:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124769
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «یوسف بن‌علوی» وزیر امور خارجه عمان امروز در مصاحبه با روزنامه تایمز عمان گفت که مذاکرات

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «یوسف بن‌علوی» وزیر امور خارجه عمان امروز در مصاحبه با روزنامه تایمز عمان گفت که مذاکرات ایران و طرفین غربی جدی است . امید است که ایران، آمریکا و اروپا در این نشست‌ها بر سر مسائل مهمی توافق کنند.

وزای خارجه ایران و آمریکا در حضور خانم کاترین اشتون که این روزها با عنوان هماهنگ‌کننده اتحادیه اروپا در گفت‌وگوهای هسته‌ای حضور دارد، از امروز نشست سه جانبه‌ای را برای بحث در خصوص نقاط مورد اختلاف در مسقط، پایتخت عمان شروع کرده‌اند؛ ایران و 1+5 تا سوم آذر ماه برای توافق مهلت دارند.

وزیر خارجه عمان در خصوص دورنمای مورد علاقه دولت عمان از مذاکرات گفت: «امروز می‌توان روی مسئله بزرگی توافق کرد و ما انتظار داریم روی برخی مسائل باقی مانده توافق حاصل شود، طرفین هنوز با جدیت در حال مذاکره هستند و ما امیدواریم که به توافق برسند.»

وی گفت: «همه ما در عمان امید داریم که این نشست‌ها موفقیت‌آمیز باشند و مذاکرات به نفع همه مردم منطقه و دنیا پایان یابد؛ ما امیدواریم که خبرهای خوبی از مسقط به دنیا مخابره شود.»

این دیپلمات بلندپایه عمانی نشست سه‌جانبه هسته‌ای را از دیدگاه عملکرد وزارت متبوعه خود هم ارزیابی کرد و گفتا: «این نشست نشانه‌ای از موفقیت سیاست خارجی عمان و نقش این کشور در برگزاری مذاکرات است. ما بخشی از مذاکرات نیستیم ولی فضا را برای یک نشست موفق آماده کرده‌ایم.»

وی افزود: «روابط عمان با همه کشورهای حاضر در این مذاکرات عالی است و به همین خاطر است که نمایندگان همه آنها به مسقط آمده‌اند.»
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها