امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۴:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124771
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، از آغاز ماه محرم تا اربعین حسینی مجالس عزای سید و سالار شهیدا برای مردان و زنان شیعه ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، از آغاز ماه محرم تا اربعین حسینی مجالس عزای سید و سالار شهیدا برای مردان و زنان شیعه در عراق برپاست و ذاکران و مداحان اهل بیت از طریق منبرها قیام عاشورای حسینی را با اشعار معرفتی گرامی می‌دارند.

اما ذاکران اهل بیت در عراق تصمیم گرفتند امسال مجالس عزاداری امام حسین (ع) و یاران باوفایش را به عرصه بسیج حمایت‌های مردمی از مبارزات علیه گروه های تروریستی در عراق مبدل کنند.

حسن کربلایی شاعر و ذاکر اهل بیت در کربلا گفت: تروریسم این بار از طریق سرکوب شیعیان در عراق، فرهنگ عاشورا و حماسه حسینی را هدف گرفته است و همچون جنایاتی که در سوریه مرتکب شد درصدد نابود کردن مقدسات شیعیان عراق است.

وی تصریح کرد: با وجود اینکه هزاران تن به فتوای مراجع دینی برای جهاد کفایی علیه تکفیری‌ها پاسخ داده و به صحنه جنگ و رودررویی با تروریست‌ها رفتند ما ذاکران اهل بیت هم با سرودن قصاید حسینی تکلیف خود می دانیم که مردم را در این مسیر راهنمایی کنیم.

کربلایی افزود: گریه و زاری برای امام حسین (ع) به تنهایی کفایت نمی‌کند، گرامیداشت قیام امام حسین صرفا برای برانگیختن حزن و اندوه در دل‌های مردم نیست، عاشورا و جانفشانی‌های امام حسین و یارانش درس‌های بزرگ و عبرت‌انگیزی دارد و باید در ذکر حوادث کربلا آن را با شرایط کنونی مقایسه کرده و مردم را به مقابله با یورش تروریست‌ها دعوت کرد.

ام حسن یکی از ذاکران زن اهل بیت هم در این باره گفت: ما و همکارانمان امسال در مدیحه سرایی‌های خود بر ضرورت حفاظت از مقدسات و پایبندی به اصول اهل بیت و اهداف اصلی قیام امام حسین (ع) تاکید می کنیم.

وی افزود: ما در مجالس عزاداری با ذکر مصائب از کتب صحیحه معتبره و حفظ شئون اهل بیت علیهم السلام نوحه‌خوانی می‌کنیم و از زنان می‌خواهیم که اظهار ارادت و ولایت خود را در صورت‌های جالب و تحسین‌آمیز انجام دهند نه اینکه این مجالس را  فرصتی برای گپ و گفت‌های بیهوده یا احیانا به رخ کشیدن ظواهر و لباس های گران‌قیمتی که بر تن می‌کنند، تصور کنند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها