امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۸:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124780
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مؤسسه شهید کاظمی ناشر کتاب‌های ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به تازگی اقدام به ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مؤسسه شهید کاظمی ناشر کتاب‌های ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به تازگی اقدام به چاپ آثاری در این حوزه و سایر حوزه‌ها کرده است که در ذیل برخی از این کتاب‌ها معرفی شده‌اند.

* نحوه شکل‌گیری گروه تروریستی «داعش» در کتاب «داعش از کاشت تا برداشت»

در ابتدا به کتاب «داعش از کاشت تا برداشت»، که به بررسی و شناخت میدانی گروه تروریستی سلفی (تکفیری جهادی) موسوم به «داعش»، اشاره داریم که این کتاب به قلم «سیدمهدی نورانی» نوشته شده است که مضمون آن هم به نحوه شکل‌گیری، تشکیلات سازمانی و اهداف گروه تروریستی «داعش» و نحوه مقابله با آن پرداخته است.

کتاب «داعش از کاشت تا برداشت»، جریان داعش با تفکر سلفی (تکفیری جهادی) را با توجه به سخنان مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در سه سطح بررسی و تحلیل کرده است. سطح اول و ظاهری آن، که با شعار اسلام ناب تلاش دارند تا با شعله‌ور ساختن اختلاف مذهبی جریان‌های مذهبی در کشورهای اسلامی را به جنگ با هم بکشانند. لذا بررسی نحوه تفکر و شکل‌گیری و سازمان‌دهی و امکانات داعش می‌تواند ما را در شناخت آنان یاری کند.

سطح دوم و جریان اصلی آن دولت‌ها و کشورهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای هستند که با ابزار قرار دادن داعش به دنبال رسیدن به اهداف خود هستند. در رأس این کشورها آمریکا، رژیم صهیونیستی، ترکیه، قطر، عربستان و اردن هستند.

سطح سوم بحران داعش در مورد چگونگی مدیریت این بحران توسط جبهه مقاومت جهانی تشکیل شده در برابر سیاست‌های امریکا و هم پیمانانش در منطقه است.

 

 

سخنان حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در مراسم سالگرد ارتحال امام (ره): «امروز یک عده‌اى در بخش‌هاى مختلف دنیاى اسلام به‌نام گروه‌هاى تکفیرى و وهابى و سَلَفى، علیه ایران، علیه شیعه، علیه تشیع، دارند تلاش می‌کنند، کارهاى بدى می‌کنند، کارهاى زشتى می‌کنند؛ اما این‌ها دشمن‌هاى اصلى نیستند؛ این را همه بدانند.

دشمن اصلى، آن کسى است که این‌ها را تحریک می‌کند، آن کسى است که پول در اختیارشان می‌گذارد، آن کسى است که وقتى انگیزه‌ آنها اندکى ضعیف شد، با وسایل گوناگون آنها را انگیزه‌دار می‌کند؛ دشمن اصلى، آن کسى است که تخم شکاف و اختلاف را بین آن گروه نادان و جاهل، و ملت مظلوم ایران مى‌افشاند؛ این‌ها آن دست پنهانِ سرویس‌هاى امنیتى و اطلاعاتى است.

لذا ما مکرر گفته‌ایم این گروه‌هاى بى‌عقلى را که به نام سَلَفى‌گرى، به نام تکفیر، به نام اسلام با نظام جمهورى اسلامى مقابله می‌کنند، دشمن اصلى نمی‌دانیم؛ ما شما را فریب‌خورده می‌دانیم؛ به اینها گفته‌ایم: «لَئِن بَسَطتَ اِلَىَّ یَدَکَ لِتَقتُلَنى ما اَنا بِباسِطٍ یَدِىَ اِلَیکَ لِاَقتُلَکَ اِنّى اَخافُ اللهَ رَبَّ العَلَمین.»

تو اگر خطا می‌کنى، اشتباه می‌کنى، کمر به قتل برادر مسلمان خودت می‌بندى، ما تو (آدمِ) نادان و جاهل را کسى نمی‌دانیم که بایستى کمر به قتل او ببندیم؛ البته از خودمان دفاع می‌کنیم، هر کسى به ما حمله بکند، با مشت محکم ما مواجه خواهد شد، این طبیعى است. (تاریخ 14/3/93)

گفتنی است، کتاب «داعش از کاشت تا برداشت» در قطع رقعی در 192 صفحه با قیمت 5000 تومان منتشر شده است.

بر اساس این گزارش، مؤسسه شهید کاظمی در زمان اندک فعالیت خود آثار متنوع و جذابی را عرضه کرده که با چاپ این کتاب تعداد کتب منتشر شده این مؤسسه به 30 عنوان خواهد رسیده است، همچنین این مؤسسه در حوزه بیانات و زندگینامه مقام معظم رهبری قبلاً نیز اقدام به چاپ 4 کتاب با عنوان‌های «توقف ممنوع (انتظارات مقام معظم رهبری از جوان و نوجوان ایرانی)»، «مرگ بر آمریکا (شناخت شعار مرگ بر آمریکا در بیانات مقام معظم رهبری)»، «ماه در آینه(نگاهی نو و جذاب به سلوک فردی و اجتماعی رهبر انقلاب)»، «کار باید تشکیلاتی باشد(تشکیلات و کار تشکیلاتی از منظر مقام معظم رهبری)»کرده است که با استقبال بسیار خوب مخاطبان روبه‌رو بوده است.

 

 

* بیان زندگی و خاطرات شهدا در رمان «خط تماس» به قلم «محمدرضا بایرامی»

دومین کتاب، به رمان «خط تماس» اختصاص دارد. که این رمان به دست نویسنده توانای کشورمان «محمدرضا بایرامی» به رشته تحریر درآمده است.

این کتاب در نوع خود کم‌نظیر است، چراکه زندگی و خاطرات شهدا کمتر در قالب رمان منتشر شده است، از نادر کتاب‌هایی است که در این سبک نگارش است، ساختار این رمان از پیچیدگی‌های خاصی برخودار بوده که همین موضوع به جذابیتش افزوده است. نویسنده این کتاب اصرار دارد تا زیاد در خصوص داستان صحبت نکند حتی در رمان «خط تماس» هم کمتر نامی از شهید کاظمی را دید می‌شود تا مخاطبان با دیدن و خواندن آن لذت مطالعه‌اش را ببرند.

کتاب «خط تماس» توسط نشر «فاتحان» با همکاری کنگره سرداران و 2500 شهید نجف آباد در 252 صفحه و قطع رقعی و با مدیریت هنری و کتاب‌سازی توسط مؤسسه شهید کاظمی در روز شهادت این شهید آماده و چاپ شده است.

 

 

* پاسخ به دلیل سکوت حضرت علی (ع) برای حمله به خانه‌اش در کتاب «فاطمه نگین جهان و جنان»

در ادامه نیز مؤسسه شهید کاظمی کتاب «فاطمه نگین جهان و جنان» را با موضوع حضرت فاطمه زهرا (س) در کتب تفسیری و حدیثی و تاریخی اهل سنت منتشر کرده است. که باید گفت؛ حضرت فاطمه زهرا (س) در کتاب‌های تفسیری، حدیثی و تاریخی اهل سنت، جایگاه جلیل و جامعی دارد.

در فصل اول، با بهره‌گیری از تفاسیر قدیمی اهل سنت، بیش از صد آیه قرآن را که درباره‌ آن حضرت نازل شده، آورده شده است. در فصل دوم، به زندگی آن بانوی بی‌بدیل و حوادث پس از ارتحال رسول‌‌الله (ص) از منابع دست ‌اول اهل ‌سنت پرداخته‌ شده است. در فصل سوم، این پرسش را پاسخ داده شده است که چرا سید مظلومان، امیر مؤمنان (ع) هنگام حمله به خانه‌اش سکوت اختیار کرد؟

بر مبنای این گزارش، کتاب «فاطمه نگین جهان و جنان» به نویسندگی استاد «محمدرضا رمزی اوحدی» در قطع رقعی در 280 صفحه و با قیمت 8500 تومان منتشر  و روانه بازار نشر شده است.

 

 

* نگاهی دوباره به کتاب «سیزده ساله‌ها»

همزمان با سیزده آبان کتاب «سیزده ساله‌ها» با موضوع خاطراتی از رزمندگان نوجوان منتشر شده است که این کتاب، حکایتی است از نبرد و حماسه آفرینی نوجوانانی که هنوز طعم تکلیف را نچشیده بودند ولی به بهترین نحو، تکلیف خود را ادا کردند و بلوغ‌شان با رسیدن به شهادت بود، بلوغ خونین.

سیزده ساله‌ها؛ روایاتی است از حضور قاسم‌های خمینی کبیر، بزرگ مردانی که به جایی رسیدند که رهبرشان آنان را رهبر نامید. سیزده ساله‌ها تقدیم شده است به تمامی قهرمانان و نوجوانانی که در هشت سال دفاع مقدس به بلوغی خونین دست یافتند، مخصوصاً شهیدان نوجوانی که سال‏ها، گمنام، در کربلای ایران مدفون بوده‌اند. شهید سعید طوقانی، شهید ابراهیم تباشیر، شهید کاظم حیدری حبیبی، شهید محمد تشانی، شهید خلیل درویشی، شهید بهنام محمدی، مهرداد عزیزالهی و شهید غلامعلی عبداللهی.

سربازهای سیزده ساله خمینی کبیر به قاسم اقتدا کردند؛ آنجا که «مرحمت بالازاده» نوجوان سیزده ساله اردبیلی خود را به تهران می‌رساند و در جلوی دفتر ریاست جمهوری انتظار رئیس جمهور را می‌کشد تا خواسته‌اش را به ایشان بگوید.

خواسته‌ او این است که آقا! خواهش می‌کنم به روحانیون و مداحان دستور بدهید که دیگر روضه حضرت قاسم علیه السلام را نخوانند! آقا با تعجب پرسیدند: چرا فرزندم؟ و مرحمت که حالا دیگر گریه امانش نمی‌داد؛ با کلماتی بریده بریده گفت: حضرت قاسم علیه السلام هم مثل من 13 ساله بود که امام حسین علیه السلام به او اجازه میدان دادند، ولی فرمانده سپاه اردبیل، اجازه نمی‌دهد به جبهه بروم. می‌گوید 13 ساله‌ها را نمی‌فرستیم، و «مرحمت» نیز چون «قاسم علیه السلام» با پشتکار، اجازه نبرد را گرفت.

گفتنی است، کتاب «سیزده ساله‌ها» از سوی موسسه شهید کاظمی و با همکاری مرکز پژوهش‌های بنیاد شهید شیرازی توسط «حجت الاسلام هادی شیرازی» در قطع رقعی در 264 صفحه و با قیمت 8000 تومان منتشر و روانه بازار نشر شده است.

بر اساس این گزارش، علاقه‌مندان به تهیه آثار فوق می‌توانند با شماره‌ 02537840844 الی 6 تماس گرفته یا به نشانی اینترنتی من و کتاب www.manvaketab.ir و سایت اطلاع‌رسانی مؤسسه شهید کاظمی به نشانی قم، خیابان معلم، مجتمع ناشران، طبقه اول، فروشگاه 131، مرکز نشر و پخش شهید کاظمی مراجعه کنند.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار