امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 17
۰۳:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124787
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
محمدعلی فقیه مدیر انتشارات شاهد در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در نمایشگاه مطبوعات پیرامون برنامه‌های این انتشارات برای ...

محمدعلی فقیه مدیر انتشارات شاهد در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در نمایشگاه مطبوعات پیرامون برنامه‌های این انتشارات برای هفته کتاب اظهار داشت: نشر شاهد در حال حاضر اولویت‌هایش را تعیین کرده که یکی از آنها انتشار اسناد دسته اول شهدا و ایثارگران است. ما سعی کردیم از حواشی مسابقات تیراژی خود را کنار کشیده و کار کیفی ارائه دهیم.

وی ابراز داشت: تلاش داریم آثار مستند شهدا را ارائه کنیم چرا که بنیاد شهید دارای یک مزیت نسبی در کل مجموعه‌های نهادی و انقلابی است آن مزیت هم وجود مرکز اسناد ایثارگران در بنیاد شهید است که منحصر به فرد بوده و طبق قانون باید در بنیاد شهید باشد.

به گفته فقیه این موارد احساس می‌شد زیرا در جایگاه خود حس می‌شود که این آثار باید منتشر شده و مردم از آن استفاده کنند بر این اساس چند پروژه تعریف کردیم نخست پروژه وصایای شهدا بود برای اولین بار پس از 30 سال تأخیر این مهم اجرایی شد البته این مورد شامل وصایای کامل بوده و نه گزیده‌ها؛ پروژه‌ای از اسناد تصویری شهدا و ایثارگران تهیه شده که چند آلبوم از این مجموعه تاکنون منتشر شده است مثلاً مجموعه‌ای از عکس‌ةای آیت‌الله طالقانی در حدود 500 عکس تاریخی و منتشر نشده در قالب یک کتاب نفیس همزمان با سالگردشان در شهریورماه منتشر شد.

وی افزود: فرهنگ اعلام شهدا از دیگر پروژه‌ها بود که توسط مرکز پژوهش‌های فرهنگی این کتاب تهیه شده است و نشر شاهد آن را منتشر کرد. در این راستا 20 عنوان چاپ شده که در نمایشگاه کتاب تهران بخشی از آن رونمایی شد. اما مهم‌ترین پروژه که همزمان با هفته کتاب کلید می‌خورد پروژه‌ دیجیتالی کردن کتابخانه‌ تخصصی ایثار و شهادت است که پس از انجام مراحلی استارت زده می‌شود.

وی در پایان سخنان خود پیرامون آثار این کتابخانه عنوان کرد: مقدمات امر انجام شده دستگاه‌های دیجیتال، نرم‌افزار و سخت‌افزارها تهیه شده تا به زودی رونمایی شود.

کتابخانه‌ تخصصی ایثار و شهادت مجموعه کتاب‌های ایثار و شهادت فارغ از ناشر و زمان است هر منبع کتابخانه‌ای که مربوط به ایثار و شهادت باشد در اینجا استفاده شده چون هدف توسعه فکر است تا به محققین سرویس ارائه کنیم.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها