امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۳:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 124789
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ابوالفضل هاشمی مدیرکانون‌های فرهنگی وهنری مساجد کشور گفت: اعضای شورای سیاست‌گذاری جشنواره در نشستی

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ابوالفضل هاشمی مدیرکانون‌های فرهنگی وهنری مساجد کشور گفت: اعضای شورای سیاست‌گذاری جشنواره در نشستی ملاک‌های ارزیابی و داوری فعالیت‌های فرهنگی در روستاها راتصویب کردند و براساس آن مولفه‌های متعددی معرفی شد. نخست اینکه در گام اول ضرورت دارد مسایل و مشکلات روستاها شناخته شود و به این مساله در داوری‌ها توجه خواهد شد که روستاها؛ فضاها و ساختمان‌ها و اماکن فرهنگی اعم از دارالقرآن، کانون فرهنگی و هنری مساجد، مدرسه، کتابخانه و... دارند یا خیر و در صورتی که روستاهای مشارکت کننده از این دسته فعالیت‌ها و بناهای فرهنگی بیشتر داشته باشند امتیاز بیشتری به آنها تعلق بگیرد.

مدیر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور افزود: از طرفی در ارزیابی‌های داوران جشنواره مشارکت مردمی و عمومی بسیار مهم است و به فعالیت‌های فرهنگی که داوطلبانه و بدون حمایت دولت انجام شده باشد امتیازات بیشتری تعلق می گیرد در صورتی که فعالیت‌ها مبتنی بر مشارکت مردمی و بدون حضور دولت باشد به نهادینه شدن مساله کتاب و کتابخوانی در مناطق روستایی، ایران بسیار می‌توان امیدوار بود.

هاشمی یادآور شد: برگزاری نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌های کتاب و همچنین دیگر فعالیت‌های فرهنگی در حوزه کتاب و کتابخوانی احداث کتابخانه، تجهیز و توسعه کتابخانه‌های روستایی اهتمام ویژه به کتابخانه مدارس در روستاها نیز از دیگر مولفه‌ها و شاخصه‌هایی است که در داوری نخستین جشنواره روستاهای دوستدار کتاب مهم و اثرگذار است. تدوین برنامه برای آینده و قابلیت اجرایی آن برنامه‌ها نیز از مولفه‌هایی است که در داوری‌ها به آن امتیازهای ویژه‌ای تعلق می‌گیرد.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها